8pic.ir     مكانی برای آپلود رایگان فایل های شما 8pic.ir     مكانی برای آپلود رایگان فایل های شما سوالات عمومی آزمون استخدام آموزش و پرورش - آخرين توصيه‌ها براي شركت در آزمون كانون وكلا

سوالات عمومی آزمون استخدام آموزش و پرورش

سوالات عمومی آزمون استخدام آموزش و پرورش

آخرين توصيه‌ها براي شركت در آزمون كانون وكلا

 وي با اشاره به اينكه طبق اعلام قبلي اين آزمون 12 آذر ماه برگزار خواهد شد اعلام كرد: ثبت‌نام اينترنتي بوده و از طريق سايت سازمان سنجش انجام مي‌شود، لذا به داوطلبان توصيه مي‌شود با آماده نمودن مدارك در روزهاي ابتدايي نسبت به انجام ثبت‌نام اقدام كنند.
وجه ثبت‌نام مسترد نمي‌شود
رييس اسكودا در ادامه با توجه به دريافت وجه ثبت‌نام از طريق كارت‌هاي عضوشتاب و غيرقابل مسترد بودن وجه پرداخت شده از داوطلبان خواست تا قبل از ثبت‌نام تمامي موارد ذكر شده در آگهي را در نظر بگيرند و در صورت واجد شرايط بودن براي ثبت‌نام اقدام كنند.
وي با اشاره به اينكه داوطلبان مي‌بايست اصل مدارك خواسته شده را هنگام دريافت توزيع كارت همراه خود داشته باشند عنوان كرد: در فراخوان جزييات كامل استفاده از سهميه‌هاي خاص همچون ايثارگران، افراد عضو بسيج و غيره درج شده است و داوطلبان مي‌بايست حتماً در زمان ثبت‌نام، درخواست استفاده از سهميه‌هاي فوق را ذكركنند و در غير اين صورت حقي براي آن‌ها منظور نمي‌شود.
غير قابل تغيير بودن محل ثبت‌نام
كشاور با اشاره به اينكه شركت در آزمون كانون‌هاي مختلف حقي را براي افراد ايجاد نمي‌كند افزود: ملاك آزموني است كه داوطلب در كانون خاص شركت كرده است.
رييس اسكودا ادامه داد: محل ثبت‌نام نيز پس از درج در سايت به هيچ وجه قابل تغيير نبوده و در صورت پذيرفته شدن پروانه وكالت براي آن شهر صادر مي‌شود.
وی در پاسخ به این پرسش که برخی از وکلا در یک کانون پذیرفته شده ولی دفتر وکالت خود را در شهر دیگری ایجاد می‌کنند، گفت: تاسیس دفتر وکالت در استانی غیر از استانی که قبول شده‌اند غیرقانونی است و مجوز وکالت وکیل تا مرحله ابطال پیش می‌رود.
مفاد و منابع آزمون
 كشاورز با بيان اينكه در آزمون امسال مفاد و منابع آزمون هيچگون تغييري نكرده است اعلام كرد: مبناي سوالات متن قوانين بوده و از درج سوالان مناقشه‌اي خودداري مي‌شود.
وي با اشاره به اينكه اين آزمون به صورت سراسري در كليه كانون‌هاي وكلا توسط اتحاديه برگزار خواهد شد اعلام كرد: ما از طريق سازمان سنجش و با سوالات چهار گزينه‌اي اين آزمون را برگزار مي‌كنيم.
كشاورز در تشريح  مواد امتحاني گفت: آزمون،كتبي و به صورت تستي و ضرائب دروس آن همانطور كه در آگهي آمده حقوق مدني ضريب 3، آيين دادرسي مدني ضريب 3، حقوق جزاي عمومي و اختصاصي ضريب2، آيين دادرسي كيفري ضريب2، حقوق تجارت ضريب2 و اصول استنباط حقوق اسلامي با ضريب 1 است.
برگزاري آزمون دو مرحله‌اي به عهده كانون مربوطه
رييس اسكودا ادامه داد: پس از برگزاري آزمون نمره‌هاي اكتسابي افراد به كانون‌هاي مربوطه تحويل داده مي‌شود و از آنجا به بعد اتحاديه مسووليتي ندارد و كانون‌هاي مذكور در شيوه پذيرش كارآموزان مختارند.
كشاورز در پاسخ به مطرح شدن آزمون دو مرحله‌اي در برخي كانون‌ها گفت: اين موضوع به عهده كانون مربوطه است كه بخواهد با آزمون تشريحي و يا حتي مصاحبه اقدام به پذيرش داوطلبان كند، اما تاكنون به صورت جدي اعلامي در اين زمينه نشده است.
وي در پاسخ به اين سوال كه چه تمهيداتي براي جلوگيري از اعمال سليقه در آزمون تشريحي پيش‌بيني شده است عنوان كرد: همانطور كه اعلام كرديم برگزاري آزمون سراسري به عهده اتحاديه بوده و در صورت وجود آزمون تشريحي در برخي از كانون‌ها حتماً تمهيدات لازم پيش‌بيني خواهد شد.
لازم به ذكر است كه جندقي رييس كانون وكلا مركز پيش از اين خبر از برگزاري آزمون دو مرحله‌اي در كانون مركز داده بود و  با اشاره به به تفاوت آزمون امسال كانون وكلاي دادگستري مركز اعلام كرد: آزمون كانون مركز در دو مرحله تستي و تشريحي برگزار خواهد شد، به گونه‌اي‌كه پس از برگزاري مرحله اول از دو برابر ظرفيت پذيرفته‌شدگان به صورت تشريحي آزمون به عمل خواهد آمد تا 631 نفر سهميه مورد نظر پذيرش شوند.
تفاوت آزمون امسال با سال‌هاي گذشته
رييس اتحاديه سراسري كانون‌هاي وكلاي دادگستري ايران در ادامه اين نشست خبري با اشاره به تفاوت آزمون امسال و سال‌هاي گذشته عنوان كرد: به دليل اينكه حقي از كسي ضايع نشود، مقرر شد دانشجويان مقطع كارشناسي‌ارشد ورودي سال 88 به بعد و دانشجويان دكتراي ورودي سال 87 به بعد بتوانند در آزمون امسال شركت كنند اما در مورد سال‌هاي آينده پس از تصميم‌گيري اطلاع‌رساني خواهد شد.
وي در رابطه با امنيت برگزاري اين آزمون نيز به متقاضيان اين وعده را داد كه با تمهيدات اتحاديه و سازمان سنجش هيچ مشكلي در برگزاري آزمون به وجود نخواهد آمد.
داشتن مدرك كارشناسي حقوق شرط شركت در آزمون وكالت  
 رييس اسكودا پيش از اين نيز در گفت وگو با خبرنگاربازاركار اعلام كرده بود كه همانطور كه در فراخوان شركت در آزمون كارآموزي وكالت آمده است داشتن حداقل مدرك كارشناسي حقوق و فقه و حقوق براي شركت در اين آزمون اجباري است.
بهمن كشاورز ضمن اعلام اين مطلب افزود: دارندگان مدرك كارشناسي ارشد و بالاتر رشته حقوق كه مدرك كارشناسي آن‌ها حقوق نيست نمي‌توانند در اين آزمون شركت كنند.
وي همچنين در رابطه با كساني كه درس آن‌ها به اتمام رسيده ولي هنوز موفق به دريافت مدرك نشده‌اند گفت: اين افراد به كسب گواهي فارغ التحصيلي مي‌توانند در آزمون شركت كنند ولي پس از قبولي ملزم به ارايه مدرك فارغ التحصيلي براي ثبت نام هستند.
سهميه كانون‌هاي مختلف
وي در ادامه با اشاره به سهميه 20 كانون مختلف در آزمون امسال گفت: كانون وكلاي مركز امسال 631 نفر را براي استان‌هاي تهران، كرج، سمنان، يزد، كرمان، سيستان و بلوچستان و هرمزگان جذب مي‌كند. سهميه ساير كانون‌ها نيز به اين صورت است كه آذربايجان شرقي 150 نفر، آذربايجان غربي 72 نفر، اردبيل 30 نفر، اصفهان، 165 نفر، بوشهر 20 نفر، خراسان 100 نفر، خوزستان 45 نفر، زنجان 30 نفر، فارس 135 نفر، قزوين 20 نفر، قم 25 نفر، كردستان 17 نفر، كرمانشاه 50 نفر، گلستان 100 نفر، مازندران 50 نفر، مركزي 20 نفر، همدان 30 نفر، لرستان 30 نفر و گيلان 50 نفر ظرفيت دارند.
زمان اعلام نتايج
كشاورز در پايان اين نشست خبر در پاسخ به سوال خبرنگار بازاركار در رابطه با زمان اعلام نتايج اين آزمون گفت: طبق روال گذشته معمولاً يك ماه پس از برگزاري آزمون نتايج اعلام مي‌شود.

+ نوشته شده در  شنبه بیست و چهارم مهر ۱۳۸۹ساعت 13:6  توسط مرتضي  |