8pic.ir   مكانی برای آپلود رایگان فایل های شما 8pic.ir   مكانی برای آپلود رایگان فایل های شما سوالات عمومی آزمون استخدام آموزش و پرورش - استخدام در شرکت نفت و گاز

سوالات عمومی آزمون استخدام آموزش و پرورش

سوالات عمومی آزمون استخدام آموزش و پرورش

استخدام در شركت پتروشيمي اميركبير

شركت پتروشيمي اميركبير واقع در منطقه ويژه اقتصادي ماهشهر - استان خوزستان - به منظور تامين نيروي انساني مورد نياز خود در چارچوب قانون كار و تامين اجتماعي تعداد محدودي از داوطلبان بومي ذكور واجد شرايط كارداني (صنايع پتروشيمي و شيميائي ) را از طريق آزمون كتبي ، مصاحبه حضوري ، طب صنعتي و گزينش دعوت به همكاري مي نماید.

برای ثبت نام اینجا را کلیک کنید
برای مشاهده راهنما اینجا را کلیک کنید
برای رویت مشخصات و یا تکمیل اطلاعات خود اینجا را کلیک کنید

+ نوشته شده در  شنبه نوزدهم آذر ۱۳۹۰ساعت 11:51  توسط مرتضي  | 

استخدام وزارت نفت در سال 90

مدير توسعه منابع انساني شركت ملي نفت ايران، سهميه بندي در نظر گرفته شده براي استخدام نيروي انساني در شركت هاي تابعه شركت ملي نفت ايران را اعلام كرد.


به گزارش روابط عمومی شرکت ملی نفت دو شرکت ملی نفت و پالایش و پخش فرآورده های نفتی به منظور تأمین نیروی انسانی مورد نیاز خود برای خدمت در مناطق عملیاتی و خارج از کلان شهر تهران از میان واجدان شرایط مرد در مقاطع تحصیلی کاردانی و کارشناسی از طریق برگزاری آزمون های کتبی و روان شناختی، مصاحبه فنی و تخصصی، طب صنعتی و گزینش استخدام می کند.

این گزارش حاکی است شـرایط سـنی داوطلبان مقطع کاردانی 26 سال (متولدان 1/1/64 و به بعد) و مقطع کارشناسی 30 سال (متولدان 1/1/60  بعد) و حداقل معدل برای داوطلبان با مدارک تحصیلی کاردانی و کارشناسی 13 است.

بنا بر این گزارش، متقاضیان استخدام می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر درباره جزئیات استخدام و تبصره های مربوط به شرایط سن، معدل، همچنین ثبت‏نام برای شرکت در آزمون استخدامی از 8 تا 17 تیرماه امسال به پایگاه اطلاع رسانی http://azmoon.nioc.ir مراجعه کنند.

همچنین به گزارش مشرق به نقل از شركت ملي نفت ايران، عباس خنيفر؛ مدير توسعه منابع انساني شركت ملي نفت ايران با اعلام اين مطلب كه مجوز جذب 4907 نفر نيروي انساني در شركت ملي نفت ايران صادر شده است، به تشريح جزييات استخدام نيروي انساني در شركت هاي تابعه شركت ملي نفت ايران پرداخت.

وي گفت: بنابر سهميه شركت ملي نفت ايران براي استخدام نيروي انساني در شركت هاي تابعه قرار شد كه 736 نفر در شركت نفت فلات قاره ايران، 375 نفر در منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس، 816 نفر در شركت ملي حفاري ايران، 1422 نفر در شركت ملي مناطق نفتخيز جنوب، 838 نفر در شركت نفت و گاز پارس، 457 نفر در شركت نفت مناطق مركزي ايران، 164 نفر در شركت پايانه هاي نفتي ايران و 99 نفر در شركت بهره برداري نفت و گاز اروندان جذب شوند.

خنيفر با اعلام اين مطلب كه كمينه مدرك تحصيلي در نظر گرفته شده براي نيروهاي تازه استخدام كارداني خواهد بود، افزود: كسب مجوز استخدام فارغ التحصيلان برتر دانشگاه آزاد نيز در سال جاري محقق شد كه گام مثبتي در جهت افزايش بهره وري در صنعت نفت به شمار مي رود.

خنيفر همچنين از جذب 121 نفر از فارغ التحصيلان مقاطع كارشناسي ارشد و دكترا در شركت ملي نفت ايران خبر داد و افزود: جذب فارغ التحصيلان ممتاز از طريق مصاحبه اي كه در بهمن و اسفند سال گذشته انجام شد، صورت گرفته است و اين روال در ارديبهشت ماه نيز ادامه پيدا كرد كه بنابر آن 434 نفر از فارغ التحصيلان ممتاز دانشگاهي در اين دو مقطع شناسايي و جهت طي مراحل گزينش، معرفي شده اند.

توقف طرح جذب فارغ التحصيلان ممتاز ليسانس بدون آزمون

مدير توسعه منابع انساني شركت ملي نفت ايران درباره آخرين مصوبات جذب نيروي انساني نيز گفت: جذب و استخدام فارغ التحصيلان ممتاز در مقطع ليسانس بدون آزمون منتفي شده است و قرار است تمامي فارغ التحصيلان اين مقطع از طريق آزمون گزينش شوند.

وي ادامه داد: در صورت قبولي فارغ التحصيلان ممتاز اين مقطع در آزمون كتبي و شفاهي، مزاياي مخصوص ممتازين براي اين نيروها اعمال خواهد شد.

خنيفر همچنين گفت: مصوبه ديگر هيات مديره شركت ملي نفت ايران در خصوص گزينش نيروي انساني شامل استخدام قطعي نيروهايي است كه مراحل گزينش آن ها بيشتر از سه ماه به طول بينجامد.

وي توضيح داد: گزينش بايد در مدت يك ماه نتايج حاصل از بررسي جذب نيرو را اعلام بكند، پس از آن استفاده از خدمات نيروي انساني مورد نظر در شركت ملي نفت ايران صورت گرفته و در صورتي كه پس از سه ماه از سوي گزينشي پاسخي دريافت نشود، جذب و استخدام نيرو قطعي خواهد بود.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و سوم آبان ۱۳۹۰ساعت 9:35  توسط مرتضي  | 

وزارت نفت براي تقويت بدنه تخصصي اين صنعت، به جذب فارغ‌التحصيلان دانشگاه اقدام كند

رييس دانشگاه صنعت نفت گفت: امروزه بخش قابل توجهي از دانش‌آموختگان دانشگاه صنعت نفت با پذيرش در دوره تحصيلات تکميلي مشغول تحصيل شده‌اند که در اين زمينه نياز است وزارت نفت براي تقويت هرچه بيشتر بدنه تخصصي صنعت نفت با برنامه‌ريزي مناسب و ارائه مشوق‌هاي لازم در جذب اين فارغ‌التحصيلان اقدام كند.

دكتر غلامرضا راشد در گفت‌وگو با خبرنگار صنفي آموزشي ايسنا ـ منطقه خوزستان، اظهار كرد: اين دانشگاه که توسعه‌يافته دانشکده نفت آبادان در انقلاب شکوهمند اسلامي است با حدود 72 سال سابقه درخشان علمي، يکي از قديمي‌ترين موسسات آموزش عالي کشور است.

وي ادامه‌داد: حضور موثر دانش‌آموختگان اين دانشگاه در بخش‌هاي مختلف صنعت نفت، نقش آن‌ها در دانشگاه‌هاي معتبر کشور و جهان و همچنين حضور در شرکت‌هاي معتبر نفتي مؤيد سابقه درخشان و تاريخي اين دانشگاه است.

رييس دانشگاه صنعت نفت افزود: اين دانشگاه با سرمايه منابع انساني و ارتباط سيستماتيک خود با صنعت نفت کشور، همکاري با مراکز علمي و دانشگاه‌هاي معتبر داخلي و خارجي و انجام پروژه‌ها و طرح‌هاي تحقيقاتي و پژوهشي تاکنون به عنوان يک دانشگاه کارآفرين عمل كرده است.

راشد گفت: در طول چند سال گذشته برنامه‌هاي مختلفي در دانشگاه به منظور توسعه مهندسي نفت صورت گرفته كه نتيجه اوليه اين برنامه‌ها ورود داوطلبان، متعهد، نخبه و داراي رتبه‌هاي برتر کنکور سراسري در رشته‌هاي مهندسي نفت بوده است. در آينده نزديک هم حاصل اين برنامه در توانايي کارشناسي وزارت نفت نمايان مي‌شود.

وي اظهارداشت: در زمينه آموزشي، اجراي دوره‌هاي دکتري مشترك در زمينه‌هاي موردنياز صنعت نفت براي تقويت کادر تخصصي و در حوزه پژوهشي، ايجاد نهادهاي پژوهشي مشترك مانند تشکيل کنسرسيوم پژوهشي مشترك و يا شرکت دانشگاهي دانش‌بنيان مشترك و فعاليت در پروژه‌هاي ملي مانند توسعه فناوري‌هاي ازدياد برداشت از مخازن، ايجاد پايلوت و عمليات ميداني آن‌ها و يا بومي‌سازي فناوري و... در جريان است كه در اين جهت مقدمات کار با امضاي تفاهم‌نامه‌هاي همکاري به‌طور مثال با دانشگاه صنعتي شريف انجام شده که ضروري است وزارت حمايت‌هاي لازم را در بسط عملي اين همکاري‌ها صورت دهد تا منجر به نتايج عملي مناسب شود.

رييس دانشگاه صنعت نفت به ديگر برنامه‌هاي دانشگاه اشاره كرد و افزود: تعريف، تصويب و اجراي دوره‌هاي تحصيلات تکميلي جديد با توجه به نياز صنعت نفت و در تعامل بودن با واحد نيروي انساني با عنايت به شغل‌هاي جديد موردنياز صنعت از برنامه‌هاي اين دانشگاه است.

راشد ادامه ‌داد: همچنين تقويت تعاملات علمي منطقه‌اي و بين‌المللي با به‌کارگيري ظرفيت‌هاي علمي آموزشي، پژوهشي و فناوري در منطقه با اهداف ايجاد زمينه دوره‌هاي مشترك دکتري پژوهش‌محور و پسا دکتري به‌منظور انتقال فناوري در حوزه‌هاي مهندسي نفت و گاز کشور و ارتقاي علمي همکاران، متخصصان شاغل در بخش‌هاي علمي‌پژوهشي مجموعه وزارت نفت، هم از برنامه‌هاي دانشگاه است.

وي گفت: سرمايه‌گذاري قبلي وزارت نفت در ايجاد تعاملات علمي در دوره‌هاي قبلي با اعزام دانشجوي دکتري به برخي دانشگاه‌هاي مطرح و فعال در صنعت نفت و گاز، منجر به شناخت و ايجاد ارتباطات مناسبي شده که اکنون نيازمند بهره‌برداري مناسب از آن است. به‌علاوه فناوري به‌روز کشورهايي مانند روسيه و چين هم زمينه را براي چنين همکاري‌هايي با آن‌ها فراهم كرده است.

رييس دانشگاه صنعت نفت درباره برنامه‌هاي دست اقدام دانشگاه، اظهارداشت: جذب ظرفيت‌هاي آموزشي منطقه‌اي با ايجاد و تقويت واحد بين‌الملل دانشگاه، تقويت دوره‌هاي کوتاه‌مدت و تخصصي کاربردي موردنياز براي پرسنل شاغل وزارت نفت، عملياتي كردن دانشگاه مجازي، کسب موافقت وزارت علوم، تحقيقات و فناوري به منظور تشکيل هيات مميزه دانشگاه، افزايش جذابيت دانشگاه براي حفظ و جذب اعضاي هيأت علمي توانمند، مومن و متعهد به نظام مقدس جمهوري اسلامي، بسترسازي لازم به منظور افزايش توانمندي‌هاي آموزشي و پژوهشي اعضاي هيات علمي، تامين بورس براي دانشجويان متعهد و متخصص مقطع دکتري به ميزان مکفي، افزايش رضايت شغلي اعضاي هيات علمي از جمله اين برنامه‌هاست.

راشد افزود: همچنين افزايش جذابيت دانشگاه براي جذب دانشجويان ممتاز، مستعد و متعهد با تامين اعتبارات تشويقي براي دانشجويان و برقراري ارتباط و تعامل بيشتر و بهتر صنايع نفت با دانشجويان، بهبود نظام ارزيابي عملکرد دانشگاه، جلب حمايت و مشارکت فعال و موثر وزارت نفت در اعتلاي معرفت، بصيرت و ارزش‌هاي ديني، توليد محتواي فرهنگي و فضاسازي فرهنگي در جهت راهبرد اسلامي شدن دانشگاه، شناسايي و دعوت از نخبگان و ايجاد کرسي‌هاي نظريه‌پردازي در زمينه نفت و گاز، افزايش و بهبود سرانه فضاي فيزيکي آموزشي، فرهنگي، ورزشي و خوابگاهي، بازنگري و اصلاح ساختار کلان و تفصيلي دانشگاه، اصلاح فرآيندهاي اجرايي، ايجاد و توسعه سيستم آموزش‌هاي مجازي در دانشگاه، توسعه امکانات و تجهيزات سخت‌افزاري و نرم‌افزاري روزآمد و ايجاد واحد بين‌المللي دانشگاه در يکي از مناطق آزاد از ديگر برنامه‌هاي در دست اقدام دانشگاه صنعت نفت است.

وي گفت: دانشگاه صنعت نفت به منظور توليد و توسعه تکنولوژي در صنعت نفت و گاز، در تلاش است كه به صورت پايلوت، در مسير اصلي بررسي‌هاي بنيادي، توسعه و طراحي و تهيه محصول نهايي شامل تحقيقات منجر به پيشرفت و افزايش دانش عملي و تحقيقات بر پايه دستاوردهاي حاصله از تحقيقات زيرساختي با اهداف صنعتي و اقتصادي و همچنين انجام مطالعات آزمايشگاهي براي بررسي کاربردي بودن روش علمي تاييد شده و نهايتا بررسي پروژه در قسمت‌هاي کوچک و مخصوص مخزن، نقش لازم را ايفا كند.
+ نوشته شده در  شنبه سی ام مهر ۱۳۹۰ساعت 11:26  توسط مرتضي  | 

جزئيات استخدام در شركت ملي نفت ايران و شركت ملي پالايش و پخش فراوردهاي نفتي ايران

جزئيات استخدام در شركت ملي نفت ايران و شركت ملي پالايش و پخش فراوردهاي نفتي ايران
شركت ملي نفت ايران و شركت ملي پالايش و پخش فراورده هاي نفتي ايران به منظور تامين نيروي انساني مورد نياز جهت خدمت در مناطق عملياتي در خارج از شهر تهران دعوت به همكاري مي نمايد.
به گزارش خبرنگار بازاركار،كاركنان مورد نياز از بين واجدين شرايط مرد در مقاطع كارشناسي و كارشناسي ارشد رشته هاي مهندسي‌كامپيوتر، مهندسي فن‌آوري اطلاعات، مهندسي نفت ،مهندسي شيمي ،مهندسي مكانيك ،مهندسي برق،مهندسي صنايع،مهندسي عمران،مهندسي مواد ،مهندسي ايمني و بازرسي فني ،مديريت،روانشناسي،شيمي ، حسابداري ،زمين شناسي ،مهندسي محيط زيست ، حقو ق ، بهداشت حرفه اي ،مهندسي معدن، درمقطع كارشناسي ،مهندسي دريا،مهندسي هوانوردي ،آمار،مدد كاري اجتماعي ،علوم ارتباطات اجتماعي ،علوم تغذيه در مقطع ،كارداني رشته‌هاي مديريت، كاردان فني صنايع ، مكانيك ،برق ، شيمي ، صنايع شيميايي ، آمارو حسابداري از طريق برگزاري آزمون كتبي و روانشناختي شغلي مصاحبه فني و تخصصي ، طب صنعتي وگزينش استخدام مي‌شوند.
حداكثر سن درمقطع كارداني 26 سال كارشناسي 30 سال و كارشناسي ارشد 34 سال مي باشد.
متقاضيان مي‌توانند براي دسترسي به اطلاعات بيشتر http://azmoon.nioc.ir مراجعه و تا تاريخ 17 تير نسبت به ثبت نام اقدام نمايند.

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه دوازدهم تیر ۱۳۹۰ساعت 12:13  توسط مرتضي  | 

مجوز استخدام در شركت‌هاي نفتي اصل چهل‌وچهاري صادر شد

مدير توسعه منابع انساني شركت ملي نفت:
مجوز استخدام در شركت‌هاي نفتي اصل چهل‌وچهاري صادر شد
مدير توسعه منابع انساني شركت ملي نفت گفت: نيروي انساني مورد نياز شركت‎هاي تابعه مشمول اصل 44 در شركت ملي نفت ايران با تصويب هيأت مديره و به‎صورت كاملاً مستقل جذب خواهد شد.
به گزارش خبرگزاري فارس از شركت ملي نفت ايران، عباس خنيفر؛ مدير توسعه منابع انساني شركت ملي نفت ايران در مورد استخدام نيروي انساني در شركت هاي قابل واگذاري مشمول اصل 44 گفت: مجوز استخدام نيروي انساني در اين شركت ها به صورت كاملا مستقل اخذ شده است و شركت هاي مشمول واگذاري از زمان برگزاري آزمون اخير مي توانند نيروهاي خود را با صلاحديد خود انتخاب و گزينش كنند.
وي ادامه داد: در آينده نيز جذب نيرو در اين شركت ها از طريق مجوزهاي اخذ شده از سوي هيات مديره خود شركت ها صورت خواهد گرفت.
خنيفر پيش از اين نيز از صدور مجوز جذب 4907 نفر نيروي انساني در شركت ملي نفت ايران خبر داده بود و بيشترين نيروي انساني استخدامي را مربوط به شركت ملي مناطق نفتخيز جنوب عنوان كرده بود.
خنيفر با اشاره به مصوبه اخير اعلام شده به مديريت توسعه منابع انساني گفت: در اين مصوبه كنار جذب نيروي انساني در مقاطع فوق‎ليسانس و دكترا عبارت نامحدود ذكر شده است كه هنوز مورد بررسي دقيق اين مديريت قرار نگرفته است.
وي يادآور شد: اين مصوبه در خصوص نيروهاي تازه استخدام به ويژه در شركت ملي حفاري ايران ابلاغ شده است.
وي در ادامه به ضرورت ايجاد پتانسيل ها و انگيزش نيروهاي كاري فعال در شركت ملي نفت ايران اشاره كرد و افزود: در همين راستا تغيير مزاياي مناطق عملياتي در دستور كار اين مديريت قرار گرفته است.

+ نوشته شده در  شنبه یازدهم تیر ۱۳۹۰ساعت 15:50  توسط مرتضي  | 

سوالات عمومی آزمون استخدامی شرکت ملی نفت

سوالات عمومی آزمون استخدامی شرکت ملی نفت
این سوالات شامل زبان انگلیسی- ادبیات فارسی- كامپیوتر می باشد.
1-سوالات زبان انگلیسی مربوط به آزمونهای استخدامی شرکت ملی نفت با پاسخنامه
2-سوالات زبان و ادبیات فارسی مربوط به آزمونهای استخدامی شرکت ملی نفت با پاسخنامه
3-سوالات کامپیوتر مربوط به آزمونهای استخدامی شرکت ملی نفت با پاسخنامه
4-450 سوال از آزمون های استخدامی سالهای گذشته شرکت نفت و شرکتهای تابعه از درسهای (زبان انگلیسی- ادبیات فارسی- كامپیوتر) با پاسخنامه
همراه سوالات فوق که سوالات اصل آزمون استخدامی وزارت نفت می باشد سوالات زیر نیز ارسال میشود.(سوالات زیر بدون کلید می باشند.کلید سوالات منتشر نشده و در هیچ جا موجود نیست)
1-سوالات عمومی آزمون استخدامی شرکت نفت مورخ 19 تیر 88
2-سوالات عمومی آزمون استخدامی شرکت نفت مورخ 18 مرداد 87 (سری دوم)
3-سوالات عمومی آزمون استخدامی شرکت نفت مورخ 18 مرداد 87 (سری سوم)
4- 80 سوال هوش و استعداد شغلی مربوط به آزمون شرکت نفت
همراه هدیه های سایت. برای مشاهده هدیه ها به سایت www.banksoallat.com مراجعه نمایید

فایل سوالات از طریق ایمیل و در مدت زمان 24 ساعت ارسال می شود در صورتی كه تمایل دارید از این سوالات را دریافت نمایید به سایت www.banksoallat.com مراجعه نمایید.و یا اینجا کلیک نمایید
رمز موفقیت در تکرار، مکرار است.
به علت تشابه سوالات آزمونهای استخدامی هر سال نسبت به سالهای گذشته، مطالعه نمونه سوالات سالهای گذشته می تواند راهکاری مناسب جهت افزایش اطلاعات ، مرور دانستها و آشنایی با نحوه سوالات و در نتیجه افزایش احتمال قبول شدن در آزمونهای استخدامی باشد. لذا جهت موفقیت بیشتر در آزمونهای استخدامی پیشنهاد می شود حتما نمونه سوالات سالهای قبل را مطالعه نمائید
ایمیل:m.fakhr81@yahoo.com
mory1360@gmail.com
تلفن:09358547794
برای دریافت سوالات به سایت www.banksoallat.com مراجعه نمایید. و یا اینجا کلیک نمایید


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه یازدهم تیر ۱۳۹۰ساعت 8:45  توسط مرتضي  | 

آگهی استخدام شرکت فعال در زمینه نفت


+ نوشته شده در  جمعه دهم تیر ۱۳۹۰ساعت 13:37  توسط مرتضي  | 

نحوه تکمیل فرم ثبت نام آزمون استخدامی شرکت نفت

ز ـ نحوه تکمیل فرم ثبت نام

تذکر مهم : داوطلبان جهت ثبت نام در آزمون استخدامی الزاماً می بایست یکی از شرکت‌های ملی نفت و یا پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران را انتخاب نمایند.

آدرس پایگاه اینترنتی جهت کسب اطلاعات و آشنایی بیشتر با شرکت ملی نفت: www.nioc.ir
آدرس پایگاه اینترنتی جهت کسب اطلاعات و آشنایی بیشتر با شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده ‌های نفتی ایران: www.niordc.ir

تذکر مهم در مورد شرکت ملی نفت : با توجه به اینکه نیازمندیهای نیروی انسانی جهت خدمت در مناطق عملیاتی شرکت ملی نفت مطابق جدول شماره ۱ می باشد لذا هر داوطلب که شرکت مذکور را برای اشتغال انتخاب نماید می بایست علاقه مندی خود را به اشتغال در یکی از استانهای مربوطه اعلام نماید.

نکته ۱: انتخاب اولویت هیچگونه تعهدی برای شرکت ایجاد ننموده و در صورتی که نیاز برخی استانها مرتفع نگردد شرکت مجاز به معرفی افراد پس از کسر امتیازات استانهای بومی (و در صورت قبولی) می باشد و نهایتاً در هر صورت انتخاب محل اشتغال نهایی افراد به عهده شرکت خواهد بود و این امر حقی را برای متقاضی ایجاد نمی کند.
نکته ۲: امتیاز بومی صرفاً به داوطلبانی اختصاص می یابد که استان محل تولد یا اخذ دیپلم آنها با استان دارای رشته و گرایش مورد نیاز که داوطلب برای آن پذیرفته شده است یکسان باشد.

تذکر مهم در مورد شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران : با توجه به اینکه نیازمندیهای نیروی انسانی جهت خدمت در مناطق عملیاتی شرکت ملی پالایش و پخش مطابق جدول شماره ۲ می باشد لذا هر داوطلب که شرکت مذکور را برای اشتغال انتخاب نماید صرفاً ملزم به انتخاب یکی از محل‌های خدمت مربوطه می باشد. داوطلب گرامی پیش از تکمیل فرم ثبت نام، تذکرات ذیل را به دقت مطالعه نمایید.

تذکرات:
۱- قبولی در آزمون کتبی علمی منوط به صحت مندرجات فرم ثبت نام وکسب نمره لازم می‌باشد.
۲- چنانچه داوطلب با ذکر مشخصات غیرواقعی در فرم ثبت نام اقدام به شرکت در آزمون نماید با مشخص شدن عدم صحت مندرجات در مراحل بعدی (حتی در صورت پذیرش در آزمون و اشتغال به کار) موضوع استخدام وی منتفی خواهد شد.
۳- کلیه داوطلبانی که قبلاً در شرکتهای تابعه وزارت نفت شاغل بوده و به موجب آراء صادره از سوی هیأتهای رسیدگی به تخلفات اداری شرکتهای مربوطه اخراج شده اند، حق شرکت در آزمون را نخواهند داشت.
۴- مبلغ فیش پرداختی به هیچ وجه مسترد نخواهد شد.
۵- در مواردی که قسمتی از سابقه کار به یک ماه کامل نمی رسد در صورت دارا بودن بیش از ۱۵ روز سابقه کار ، بعنوان یک ماه منظور ‌گردد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه هشتم تیر ۱۳۹۰ساعت 18:36  توسط مرتضي  | 

مواد تخصصی آزمون استخدامی شرکت نفت

ردیف مقطع رشته گرایش تعداد سؤال مواد درسی
۱ کارشناسی
یا
کارشناسی ارشد
مهندسی نفت بهره برداری از منابع نفت- حفاری و استخراج -

مخازن هیدروکربوری – اکتشاف

۷۰ ترمودینامیک- مکانیک سیالات- زمین شناسی(نفت و ساختمان)- خواص سنگهای مخزن- خواص سیالات مخزن- مهندسی حفاری- چاه آزمایی و نمودارگیری از چاه- مهندسی مخزن
۲ مهندسی شیمی بهره برداری از منابع نفت- مخازن هیدروکربوری- ۷۰ ترمودینامیک- مکانیک سیالات- زمین شناسی(نفت و ساختمان)- خواص سنگهای مخزن- خواص سیالات مخزن- مهندسی حفاری- چاه آزمایی و نمودارگیری از چاه- مهندسی مخزن
۳ مهندسی شیمی طراحی فرآیندهای نفت- صنایع پالایش- صنایع پتروشیمی-
صنایع گاز-تولید و جمع آوری گاز- فرآوری و انتقال گاز – فرآیندهای جداسازی –  پیشرفته – شبیه سازی و کنترل فرآیند – مهندسی گاز – مهندسی فرآیند پدیده‌های انتقال – طراحی فرآیند – محیط زیست –  انرژی و محیط زیست
۷۰ ترمودینامیک- مکانیک سیالات- انتقال حرارت- انتقال جرم و عملیات واحد
۴ مهندسی مکانیک حرارت و سیالات -

تاسیسات حرارتی -  تبدیل انرژی

۷۰ ترمودینامیک ۱ و ۲ – مکانیک سیالات ۱ و ۲- انتقال حرارت ۱ و ۲ – استاتیک/ مقاومت مصالح- دینامیک و ارتعاشات- تأسیسات حرارتی و برودتی
۵ مهندسی مکانیک طراحی کاربردی – طراحی جامدات – ساخت و تولید ۷۰ ترمودینامیک ۱ و ۲ – مکانیک سیالات ۱ و ۲- استاتیک- مقاومت مصالح- دینامیک و ارتعاشات- طراحی اجزا
۶ مهندسی برق قدرت ۷۰ مدارهای الکتریکی ۱ و ۲- رله و حفاظت سیستمهای قدرت- بررسی سیستمهای قدرت ۱ و ۲- تولید و توزیع نیروگاه- اندازه گیری الکتریکی
۷ مهندسی برق الکترونیک- کنترل- مخابرات ۷۰ مدارهای الکتریکی ۱ و ۲- الکترونیک ۱و ۲- سیستمهای کنترل خطی- مدارهای منطقی – تجزیه و تحلیل سیستمها
۸ مهندسی صنایع برنامه ریزی و تحلیل سیستم‌ها- تولید صنعتی -

تکنولوژی صنعتی- مهندسی صنایع-مهندسی سیستم‌های اقتصادی اجتماعی

۷۰ تحقیق در عملیات- برنامه ریزی و کنترل پروژه- برنامه ریزی نگهداری و تعمیرات- طرح ریزی واحدهای صنعتی- تئوری احتمالات و آمار مهندسی- مبانی سازمان و مدیریت- اقتصاد مهندسی
۹ مهندسی صنایع ایمنی صنعتی ۷۰ ایمنی برق- اعلام و اطفاء حریق- دیگها و ظروف تحت فشار- عوامل شیمیایی و فیزیکی محیط کار- حفاظت صنعتی- مهندسی احتراق- ارگونومی
۱۰ مهندسی عمران عمران-سازه – مکانیک خاک و پی – مهندسی مدیریت و ساخت ۷۰ مقاومت مصالح- تحلیل سازه‌ها- مکانیک خاک و پی سازی- سازه‌های فولادی و بتونی
۱۱ مهندسی عمران نقشه برداری ۷۰ ریاضی- فتوگرامتری- ژئودزی- نقشه برداری- GIS
12 مهندسی مواد متالورژی صنعتی- متالورژی استخراجی-خوردگی و حفاظت از مواد – شناسایی، انتخاب و روش ساخت مواد مهندسی ۷۰ خواص فیزیکی مواد- خواص مکانیکی مواد- شیمی فیزیک و ترمودینامیک- خوردگی- جوشکاری
۱۳ مهندسی کامپیوتر / مهندسی فنآوری اطلاعات نرم افزار / امنیت اطلاعات- شبکه‌های کامپیوتری- مهندسی فنآوری اطلاعات – ۷۰ ساختمان داده‌ها و الگوریتم- طراحی الگوریتم- سیستمهای عامل- پایگاه داده‌ها- مهندسی نرم افزار- معماری کامپیوتر- نظریه زبانها و ماشینها
۱۴ مهندسی کامپیوتر سخت افزار – معماری کامپیوتر ۷۰ سیستمهای عامل- شبکه‌های کامپیوتر- معماری کامپیوتر- انتقال داده‌ها – اصول طراحی پایگاه داده‌ها- مدارهای الکتریکی- ساختمان داده‌ها- الکترونیک دیجیتالی- مدار منطقی
۱۵ مهندسی ایمنی و بازرسی فنی بازرسی فنی – ایمنی و حفاظت ۷۰ ترمودینامیک و مکانیک سیالات- ایمنی در صنایع- مقاومت مصالح و تستهای غیر مخرب- خوردگی در صنایع و روشهای جلوگیری از آن- اصول حفاظت محیط زیست- روشهای اندازه گیری آلاینده ‌ها و روشهای آن
۱۶ مهندسی محیط زیست کلیه گرایشها ۷۰ ایمنی در صنایع نفت و طراحی سیستم‌های ایمنی – آلودگی آب و هوا و آلودگی صوتی- اصول ایمنی و حفاظت محیط زیست – مدیریت HSE- مدیریت ریسک
۱۷ مهندسی معدن استخراج معدن ۷۰ زمین شناسی ساختمانی –زمین شناسی اقتصادی- حفر چاه و تونل- مکانیک سنگ- چالزنی و آتشباری
۱۸ زمین شناسی زمین شناسی – پترولوژی-تکتونیک- چینه شناسی و فسیل شناسی-رسوب شناسی و سنگ شناسی رسوبی-نفت ۷۰ سنگ شناسی و پترولوژی – زمین شناسی ساختمانی- زمین شناسی نفت- زمین شناسی اقتصادی- رسوب شناسی- زمین شناسی مهندسی – آبهای زیرزمینی
۱۹ مدیریت صنعتی ۷۰ تحقیق در عملیات – اقتصاد خرد و کلان- مبانی سازمان و مدیریت- حسابداری صنعتی- مدیریت تولید – ریاضی و آمار
۲۰ مدیریت دولتی-منابع انسانی ۷۰ اقتصاد خرد و کلان – مبانی سازمانی و مدیریت و تئوریها- رفتار سازمانی و منابع انسانی – حسابداری دولتی- ریاضی و آمار
۲۱ مدیریت بازرگانی / MBA – اجرایی ۷۰ اقتصاد خرد و کلان- مبانی سازمان مدیریت(تئوریها- رفتار سازمانی و منابع انسانی)- مدیریت مالی- بازاریابی- بازرگانی بین الملل- آمار و روش تحقیق
۲۲ مدیریت امور گمرکی ۷۰ اقتصاد خرد و کلان – مبانی سازمان و مدیریت( تئوریها- رفتار سازمانی و منابع انسانی) – مدیریت مالی- آمار و روش تحقیق – مدیریت بازاریابی- حقوق تجارت بین الملل – مقررات عمومی- صادرات و واردات- مسائل بانکی و اعتبارات اسنادی
۲۳ حسابداری کلیه گرایشها ۷۰ حسابداری مالی – حسابداری صنعتی- حسابرسی- بودجه بندی دولتی- حسابداری پیشرفته- کنترل بودجه-ریاضی و آمار
۲۴ حقوق حقوق – خصوصی – تجارت بین الملل ۷۰ حقوق بین الملل عمومی- حقوق بین الملل خصوصی- حقوق مدنی- حقوق جزای عمومی- حقوق اداری- حقوق تجارت- سازمانهای بین الملل
۲۵ بهداشت حرفه ای کلیه گرایشها ۷۰ شناسایی عوارض شیمیایی- دفع مواد زائد صنعتی- ایمنی در صنعت- آلودگی‌های هوا و کنترل آن- سم‌شناسی صنعتی- مهندسی عوامل انسانی- بیماریهای حرفه ای و مخاطرات شغلی
۲۶ روانشناسی صنعتی و سازمانی ۷۰ آمار و روش تحقیق- روانشناسی صنعتی و سازمانی- روانشناسی اجتماعی- رفتار سازمانی- روانشناسی امور استخدامی- بالندگی سازمانی
۲۷ شیمی محض – کاربردی – آلی – تجزیه ۷۰ شیمی معدنی- شیمی فیزیک- شیمی آلی- شیمی کاربردی- شیمی تجزیه
۱ صرفاً  کارشناسی مهندسی دریا صرفاً گرایش دریانوردی ۷۰ حقوق و بیمه دریایی- ریاضی و آمار- اصول ناوبری- اصول حمل و نقل و تخلیه و بارگیری دریایی- مبانی اقتصاد و مدیریت
۲ مهندسی هوانوردی صرفاً گرایش مراقبت پرواز ۷۰ ریاضی- فیزیک – قوانین هوانوردی و کنترل پرواز – مقررات ناوبری هوایی
۳ علوم ارتباطات اجتماعی علوم ارتباطات اجتماعی ۷۰ مبانی کلی ارتباط جمعی- اصول روزنامه نگاری-کاربرد آمار و روش تحقیق- دانش مدیریت- روانشناسی اجتماعی
۴ مددکاری اجتماعی مددکاری اجتماعی ۷۰ مددکاری اجتماعی- روانشناسی عمومی – مبانی توانبخشی- مبانی و نظریه‌های جامعه شناسی- آمار و روش تحقیق- آسیب شناسی اجتماعی
۵ آمار کلیه گرایشها ۷۰ ریاضی- آمار نظری- آمار کاربردی- علوم اجتماعی و اقتصاد
۶ علوم تغذیه کلیه گرایشها ۷۰ تغذیه اساسی – تغذیه در دوران‌های مختلف زندگی- رژیم درمانی- تغذیه اینترال و پرنترال- بیوشیمی- فیزیولوژی

جدول شماره ۵ : مواد تخصصی رشته‌های تحصیلی مقطع کاردانی

ردیف مقطع رشته گرایش تعداد سؤال مواد درسی
۱ کاردانی مدیریت صنعتی – بازرگانی – دولتی –
مالی – اداری
۷۰ سازمان و تئوریهای مدیریت- مدیریت منابع انسانی-مبانی اقتصاد- ریاضی و آمار- اصول حسابداری
۲ کاردان فنی صنایع ایمنی صنعتی ۷۰ کار- مهندسی ایمنی- مدیریت ایمنی- عوامل فیزیکی و شیمیایی زیان آور محیط کار- اصول بهداشت محیط – حریق و روشهای مبارزه با آن – دفع مواد زائد صنعتی- آلودگیهای هوای محیط کار و کنترل آن
۳ مکانیک کلیه گرایشها ۷۰ استاتیک- مقاومت مصالح- ترمودینامیک- مکانیک-سیالات- انتقال حرارت
۴ برق کلیه گرایشها ۷۰ فیزیک الکتریسیته و مغناطیس- مدارهای الکتریکی- الکترونیک عمومی و صنعتی- ماشین‌های الکتریکی- مدارهای منطقی- مدارهای فرمان
۵ شیمی / صنایع شیمیایی کلیه گرایشها ۷۰ ترمودینامیک- مکانیک سیالات- انتقال حرارت- موازنه مواد و انرژی- شیمی آلی- شیمی تجزیه
۶ آمار کلیه گرایشها ۷۰ ریاضیات عمومی- روشهای آماری، رگرسیون و نمونه گیری- آمار و احتمال مقدماتی-احتمال و کاربرد آن
۷ حسابداری کلیه گرایشها ۷۰ حسابداری صنعتی- اقتصاد- حسابداری شرکتها- حسابداری مالی- اصول حسابداری- ریاضی و آمار

+ نوشته شده در  چهارشنبه هشتم تیر ۱۳۹۰ساعت 18:33  توسط مرتضي  | 

مـواد عمومی آزمـون استخدامی شرکت نفت

و ـ مـواد آزمـون :

مواد عمومی آزمون شامل ادبیات فارسی (۱۰ سؤال)، زبان انگلیسی (۱۰ سؤال) و دانش کامپیوتر (۱۰ سؤال) بوده (جمعاً ۳۰ سؤال) و مواد تخصصی (جمعاً ۷۰ سؤال) به شرح جداول شماره ۴ و ۵ می‏باشد. این آزمون قرار است در 30 و 31 تیر ماه 1390 برگزار شود
منبع :www.banksoallat.com

+ نوشته شده در  چهارشنبه هشتم تیر ۱۳۹۰ساعت 18:30  توسط مرتضي  | 

نحوه ثبت نام برای شرکت در آزمون استخدامی شرکت نفت

ج ـ نحوه ثبت نام برای شرکت در آزمون
داوطلب گرامی درصورتیکه واجد شرایط شرکت در آزمون می باشید می بایست اقدامات ذیل را انجام دهید:
۱- داوطلبان متقاضی استخدام در شرکت ملی نفت ایران لازم است مبلغ ۵۰۰۰۰ ریال بابت هزینه ثبت نام به حساب شماره ۱۲/۱۹۱۰۶۵۸۸ نزد بانک ملت شعبه وزارت نفت (کد ۶۳۲۵۵) به نام شرکت ملی نفت ایران واریز و فیش پرداختی آن را تا روز مصاحبه همراه داشته باشند. بدیهی است مبلغ پرداختی قابل استرداد نمی باشد. درج نام واریز کننده و عبارت “بابت شرکت در آزمون استخدامی نفت” ضروری می باشد.
۲- داوطلبان متقاضی استخدام در شرکت ملی پالایش وپخش فرآورده‌های نفتی ایران لازم است مبلغ ۵۰۰۰۰ ریال بابت هزینه ثبت نام به حساب جاری شماره ۳۳/۶۸۶۵۷۸۴۱ با کد شناسه ۲۲۶۴ نزد بانک ملت شعبه مستقل مرکزی (کد ۶۳۵۲۹) به نام شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران واریز و فیش پرداختی آن را تا روز مصاحبه همراه داشته باشند. بدیهی است مبلغ پرداختی قابل استرداد نمی باشد. درج نام واریز کننده و عبارت “بابت شرکت در آزمون استخدامی پالایش و پخش” ضروری می باشد.
۳- از طریق پایگاه اینترنتی آزمون نسبت به ثبت نام و اخذ کد رهگیری اقدام نمایند.
۴- در موعد مقرر اقدام به چاپ کارت ورود به جلسه آزمون کتبی نمایند.

تذکر بسیار مهم : هر داوطلب صرفا حق انتخاب یک شرکت (شرکت ملی نفت ایران یا شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران) را برای استخدام دارا بوده و پس از انتخاب و حضور در آزمون تحت هیچ شرایطی و به هیچ عنوان شرکت محل خدمت داوطلب تغییر نخواهد کرد که در این رابطه لازم است متقاضیان استخدام در انتخاب شرکت مورد نظر برای اشتغال نهایت دقت را مبذول نمایند چرا که کلیه اقدامات مربوطه تا انتهای فرایند بر همین اساس انجام خواهد شد.
علیهذا تحت هر شرایطی تعیین محل خدمت داوطلبان به عهده شرکت خواهد بود.


+ نوشته شده در  چهارشنبه هشتم تیر ۱۳۹۰ساعت 18:21  توسط مرتضي  | 

شرایط داوطلبان برای شرکت در آزمون استخدامی شرکت نفت

الف – شرایط داوطلبان استخدام

۱- شرایط عـمومی :۱-۱- تابعیت دولت جمهوری اسلامی ایران و متدین به دین مبین اسلام و یا یکی از ادیان رسمی کشور.

۱-۲- عدم سوء پیشینه کیفری.

۱-۳- داشتن تندرستی و توانایی کامل جسمانی به تأیید سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت (طب صنعتی).

۱-۴- دارا بودن کارت پایان خدمت یا معافیت دائم در زمان ثبت نام.

۱-‎۵- عدم اشتغال و تعهد به کار به صورت پیمانی، آزمایشی و رسمی در سازمانها و موسسات دولتی و مراکز وابسته به آن و همچنین عدم استخدام بصورت پیمانی یا رسمی در شرکت‌های تابعه صنعت نفت (شرکت ملی نفت، گاز، پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، پتروشیمی‌و شرکتهای فرعی آنها).

۲- شـرایط سـن :

حداکثر سن مجاز داوطلبان در مقطع کاردانی۲۶ سال (متولدین ۱/۱/۶۴ و به بعد)، مقطع کارشناسی ۳۰ سال (متولدین ۱/۱/۶۰ و به بعد) و مقطع کارشناسی ارشد ۳۴ سال (متولدین ۱/۱/۵۶ و به بعد)می باشد.

۲-۱- مدت زمان خدمت سربازی به حداکثر سن داوطلبان افزوده می شود.

۲-۲- سابقه کار خارج از صنعت نفت افرادی که تجربه کاری مفید و مرتبط با شغل مورد نیاز دارند در صورت ارائه مدارک لازم و گواهی پرداخت حق بیمه بابت سوابق مذکور، تا ۵ سال به حداکثر سن اضافه می گردد.

۲-۳- مدت سابقه کار داوطلبانی که تجربه کاری در مناطق تابعه صنعت نفت را داشته باشند و یا بصورت قرارداد تمام وقت براساس ضوابط مصوب در صنعت نفت شاغل باشند، در صورت پرداخت حق بیمه در مدت سابقه کار به حداکثر سن اضافه می گردد.

۲-۴- شرط حداکثر سن در مورد ایثارگران براساس قانون اصلاح حداکثر سن داوطلبان استخدام مصوب ۲۲/۲/۷۱ مجلس شورای اسلامی با رعایت موارد ذیل افزایش می یابد:

الف- داوطلبانی که در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل به طور داوطلبانه خدمت نموده اند، به میزان مدت حضور در جبهه و همچنین مدت زمان بستری شدن یا استراحت پزشکی رزمندگان داوطلب دراثر مجروحیت.

ب- داوطلبانی که در طول جنگ تحمیلی به اسارت دشمن بعثی و یا گروههای ضد انقلاب درآمده اند، به میزان مدت اسارت و حضور در جبهه و همچنین مدت زمان بستری یا استراحت پزشکی در اثر مجروحیت در جبهه‌های نبرد یا دوران اسارت.

ج- افراد خانواده شهدا (همسر، فرزندان، پدر و مادر، برادر و خواهر)، جانبازان (فرد جانباز) و همسر و فرزندان جانبازان از کار افتاده کلی و مشمولین بند “ب” فوق حداکثر به میزان ۵ سال.

۲-۵- شرط حداکثر سن برای داوطلبان بومی تا سه سال قابل افزایش است.

۲-۶- کارمندان رسمی صنعت نفت که متقاضی تعدیل مدرک تحصیلی می باشند از شرط سنی معاف هستند.

با رعایت موارد فوق الذکر، تحت هیچ شرایطی حداکثر سن برای داوطلبان دارای مدرک کاردانی نباید از ۳۲ سال و برای کارشناسی و کارشناسی ارشد از ۴۰ سال بیشتر باشد.
تعریف بومی برای داوطلبان خدمت در شرکت ملی نفت ایران: در این آزمون بومی به داوطلبانی اطلاق می‌گردد که محل تولد یا محل اخذ مدرک تحصیلی دیپلم آنان یکی از شهرها و مناطق استانهای خوزستان، بوشهر، فارس (به غیر از شیراز)، کرمانشاه، خراسان رضوی (به غیر از مشهد)، کهگیلویه و بویر احمد، هرمزگان، لرستان، ایلام و مازندران باشد.
تعریف بومی برای داوطلبان خدمت در شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران: در این آزمون بومی به داوطلبانی اطلاق می‌گردد که محل تولد یا محل اخذ مدرک تحصیلی دیپلم آنان یکی از شهرها و مناطق استانهای مرکزی، هرمزگان، خوزستان، کرمانشاه و آذربایجان شرقی (به غیر از تبریز) باشد

تذکر  : لازم به ذکر است امتیازات بومی صرفاً به داوطلبانی تعلق می گیرد که رشته و گرایش تحصیلی ایشان در استان مربوطه مورد نیاز باشد.

۳- شـرایط مـعدل :
حداقل معدل برای داوطلبان با مدارک تحصیلی کاردانی و کارشناسی ۱۳ و مقطع کارشناسی ارشد ۱۵ می باشد.

۳-۱- به داوطلبان بومی در مقطع کاردانی یک نمره و در مقطع کارشناسی نیم نمره در شرط معدل تقلیل داده خواهد شد. تذکر ۱ : لازم افرادی که از مزایای این بند بهره‏مند می‏گردند حق استفاده از مزایای سایر بندهای شرط معدل را ندارند.

۳-۲- براساس قانون تسهیلات استخدامی ویژه فرزندان شاهد مصوب ۲۲/۳/۸۰ مجلس شورای اسلامی رعایت حداقل شرط معدل برای فرزندان شاهد داوطلب استخدام الزامی نمی باشد.
تذکر ۲ : افراد بومی که از امتیازات بومی بهره مند می شوند ملزم به ارائه تعهد محضری مبنی بر ۱۰ سال خدمت در منطقه مورد اشتغال می باشند.

۳-۳- به داوطلبان شاغل که به هنگام ثبت نام بصورت قراردادی تمام وقت (مدت معین) حسب ضوابط مصوب وزارت نفت در شرکت‌های تابعه صنعت نفت شاغل باشند به ازای هر سال سابقه خدمت در صنعت نفت ۲/۰ نمره و حداکثر یک نمره در شرط معدل آنان تقلیل داده می شود.
تذکر ۳ : داوطلبانی که از این بند استفاده می نمایند حق استفاده از سایر بندهای شرط معدل را ندارند.

۳-۴- فارغ‏التحصیلان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاههای صنعتی شریف، صنعتی امیرکبیر، دانشگاه تهران، صنعتی اصفهان، تربیت مدرس، شیراز، علم و صنعت، فردوسی مشهد، خواجه نصیرالدین طوسی و دانشگاه صنعت نفت صرفاً در رشته‌های فنی با تقلیل یک نمره در شرط معدل می‌توانند در آزمون استخدامی‌شرکت نمایند.

۳-۵- کارکنان رسمی صنعت نفت که متقاضی تعدیل مدرک می باشند می‏بایست حداقل شرط معدل مورد پذیرش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را دارا باشند.

۳-۶- شرط معدل برای فرزندان کارکنان صنعت نفت شامل جانباز (۲۵ درصد و به بالا) و آزاده (اعم از شاغل، بازنشسته، فوت شده و یا از کار افتاده) که داوطلب استخدام می باشند برای مقاطع تحصیلی کاردانی و کارشناسی به حداقل ۱۲ و کارشناسی ارشد به حداقل ۱۴ کاهش می یابد.

در هر حال حداقل معدل با مراعات تبصره‌های فوق نبایستی برای مقاطع تحصیلی کاردانی و کارشناسی از ۱۲ و کارشناسی ارشد از ۱۴ کمتر باشد.

۴ – شرایط مدرک تحصیلی :

۴-۱- مدارک دانشگاهی کسانی برای شرکت در آزمونهای استخدامی قابل قبول است (داوطلبان استخدام و متقاضیان تعدیل مدرک) که از لحاظ ارزش علمی، مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی باشد.

۴-۲- دارا بودن مدرک تحصیلی و یا گواهی فراغت از تحصیل که در آن مقطع، رشته و گرایش تحصیلی، معدل و تاریخ فراغت از تحصیل ذکر شده باشد (گواهی تحصیلی یا لغو معافیت تحصیلی صادره برای حوزه نظام وظیفه مورد پذیرش نخواهد بود).

۴-۳- تأیید مدارک فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی از سوی دفتر امور فارغ التحصیلان سازمان مرکزی آن دانشگاه و فارغ التحصیلان خارج از کشور از طرف وزارت علوم، تحقیقات و فناوری الزامی است.

۴-۴- مدارک تحصیلی فارغ التحصیلان دانشگاه پیام نور می بایست از طریق سازمان مرکزی پیام نور و با ذکر معدل کل صادر گردیده باشد.

۴-۵- ارائه ارزشنامه مدرک تحصیلی مأخوذه از خارج از کشور صادره توسط اداره کل دانش آموختگان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای فارغ التحصیلان دانشگاههای خارج از کشور الزامی است.

۴-۶- مدرک تحصیلی فارغ التحصیلان دانشگاه جامع علمی کاربردی صرفاً پس از گذراندن آزمون جامع آن دانشگاه توسط داوطلبان قابل قبول خواهد بود.
تذکر ۱ : داوطلبان استخدام می بایست با آخرین مدرک تحصیلی اخذ شده در آزمون‌های استخدامی شرکت نمایند. بدیهی است در صورتیکه در هر یک از مراحل استخدام مشخص شود داوطلب دارای مدرک تحصیلی بالاتر( با تاریخ اخذ قبل از آزمون کتبی) بوده ادامه سایر اقدامات مربوط به جذب متوقف و موضوع استخدام وی منتفی خواهد شد.
تذکر ۲ : مدارک داوطلبانی که تاریخ فراغت از تحصیل یا تاریخ پایان خدمت نظام و یا کارت معافیت دائم آنان بعد از تاریخ ۳۱/۶/۹۰ باشد به هیچ عنوان مورد پذیرش قرار نمی گیرد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه هشتم تیر ۱۳۹۰ساعت 18:18  توسط مرتضي  | 

استخدام شرکت نفت از تاریخ ۹۰/۴/۸ لغایت ۹۰/۴/۱۷

شرکت ملی نفت ایران و شرکت ملی پالایش و پخش فراورده‌های نفتی ایران به منظور تأمین نیروی انسانی مورد نیاز خود جهت خدمت در مناطق عملیاتی و خارج از شهر تهران از بین واجدین شرایط ذکور (صرفاً داوطلبان مرد) در مقاطع تحصیلی کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد از طریق برگزاری آزمون‌های کتبی و روانشناختی (شغلی)، مصاحبه فنی/ تخصصی، طب صنعتی و گزینش استخدام می نماید.

تذکر ۱ :فرزندان معزز شهدا، فرزندان جانبازان ۵۰ درصد و بالاتر و فرزندان آزادگان دارای حداقل ۵ سال اسارت می توانند به منظور کسب اطلاعات و بهره مندی از تسهیلات سهمیه استخدامی ویژه از طریق اداره کل اشتغال و کارآفرینی بنیاد شهید و امور ایثارگران اقدام نمایند.تذکر ۲ : جهت تأمین نیاز نیروی انسانی استانهای بوشهر و خوزستان سهمیه ۵۰ درصدی جذب متعلق به داوطلبان بومی استان بوشهر در کلیه مقاطع تحصیلی و سهمیه ۵۰ درصدی داوطلبان بومی استان خوزستان در مقطع کاردانی مطابق ضوابط و دستورالعملهای موجود اعمال خواهد شد.

تذکر ۳ : فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد که حسب ضوابط و مقررات اعلام شده در پایگاه اینترنتی معاونت توسعه منابع انسانی و مدیریت وزارت نفت (به آدرس www.pmhr.ir یا www.mop.ir ) به عنوان فارغ التحصیل ممتاز شناخته می شوند نیازی به ثبت نام و شرکت در این آزمون نداشته و جهت ارائه درخواست استخدام خود می توانند از طریق ثبت نام در پایگاه اینترنتی مذکور اقدام نمایند. در همین رابطه استخدام دانش آموختگان ممتاز یاد شده صرفاً از طریق پایگاه مذکور امکان پذیر بوده و در صورت حضور در این آزمون از ادامه فرآیند جذب حذف خواهند شد (جهت اطلاع از شرایط ممتازی اینجا را کلیک نمائید).تذکر ۴ : داوطلبان مرد شاغل بصورت پیمانکاری در واحدهای تابعه صنعت نفت در صورت واجد شرایط بودن می توانند در آزمون استخدامی شرکت نموده و از امتیازات مربوطه بهره مند گردند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه هشتم تیر ۱۳۹۰ساعت 18:13  توسط مرتضي  | 

متقاضیان استخدام در شرکت نفت بخوانند

متقاضیان استخدام در شرکت نفت  می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر درباره جزئیات استخدام و تبصره های مربوط به شرایط سن، معدل، همچنین ثبت‏نام برای شرکت در آزمون استخدامی از ۸ تا ۱۷ تیرماه امسال به پایگاه اطلاع رسانی http://azmoon.nioc.ir مراجعه کنند.

+ نوشته شده در  دوشنبه ششم تیر ۱۳۹۰ساعت 8:20  توسط مرتضي  | 

زمان بندی ثبت نام در طرح خدمت نظام صنعت نفت:

راهنماي متقاضيان استفاده از طرح نظام در صنعت نفت
تعریف : طرح نظام به طرحي اطلاق مي گردد كه از طريق آن برخي فارغ التحصيلان دانشگاهي در رشته هاي مورد نياز  صنعت نفت و در مقاطع تحصيلي كارشناسي وكارشناسي ارشد جهت گذرانيدن خدمت نظام وظيفه در اين وزارتخانه به كارگرفته مي شوند.
هدف : تامين بخشي از نيازهاي نيروي انساني شركتهاي تابعه صنعت نفت در مناطق محروم عملياتي و بد آب و هوا .
توجه : بدليل محدوديت سهميه، اولويت پذيرش با دانش آموختگان دانشگاه صنعت نفت و بورسيه هاي وزارت نفت است لذا صرفاً در صورت نياز ووجود سهيمه مازاد، از فارغ التحصيلان ساير دانشگاهها استفاده مي شود.
نحوه ثبت نام : متقاضيان طرح نظام در صورت تمايل به ثبت نام مي توانند 6 ماه قبل از تاريخ اعزام در سايت معاونت منابع انساني به نشاني www.pmhr.ir و يا سايت وزار ت نفت به نشاني www.mop.ir نسبت به ثبت نام اقدام نمايند .
شرایط پذیرش داوطلبان انجام خدمت سربازی در صنعت نفت :
1- اولويت بندي دانشگاه محل تحصيل :
اولویت ثبت نام درخصوص دانشگاههای محل تحصیل به شرح ذیل می‌باشد:
 1. فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعت نفت و بورسیه‌های وزارت نفت.
 2. فارغ التحصیلان دانشگاههای روزانه دولتی مندرج در جدول زیر.
 3. فارغ‌التحصیلان سایر دانشگاههای روزانه دولتی.
 4. فارغ‌التحصیلان سایر دانشگاههای شبانه دولتی.
 5. فارغ‌التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی.
 6. فارغ‌التحصیلان سایر دانشگاهها (براساس مفاد دستورالعمل استخدام در صنعت نفت)
2- رشته های تحصیلی مورد پذیرش جهت طرح نظام :
رشته‌های مورد پذیرش جهت طرح نظام به شرح ذیل می‌باشد:
 1. مهندسی نفت
 2. مهنسی شیمی(کلیه گرایشها به استثناء صنایع غذایی و صنایع معدنی) 
 3. شیمی
 4. مهندسی صنایع
 5. مهندسی برق (کلیه گرایشها به استثنای گرایش قدرت)
 6. مهندسی مكانیك
 7. مهندسی مواد
 8. مهندسی عمران
 9. مهندسی كامپیوتر
 10. زمین شناسی(فقط مقطع کارشناسی ارشد)
 11. برای دریافت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید
+ نوشته شده در  پنجشنبه دوم تیر ۱۳۹۰ساعت 17:36  توسط مرتضي  | 

مهارت هاي موردنياز كار درسطح شركت ملي نفت ايرانرديف شركت/مديريت دكترا كارشناسي ارشد كارشناسي تكنسين كارگر ماهر
و درجه ١
كارگر نيمه ماهر كارگر ساده مجموع
١ موسسه مطالعات بين المللي  انرژي   ٣ ٥         ٨
٢ پژوهشگاه صنعت نفت ٤٦ ٣٤ ٣٥ ٢٧       ١٤٢
٣ شركت نفت فلات قاره ايران   ٣٠ ٩٠ ٢٥٠ ٣٠٠ ٢٥٠ ١٥٠ ١٠٧٠
٤ شركت پايانه هاي  نفتي ايران   ٩٧ ٤٦١ ٣٢٣ ٨٩٢ ٨٨٠ ١٢٣٢ ٣٨٧٥
٥ شركت مهندسي و توسعه نفت ١٤ ٢٩ ٥٤ ٢٣ ٣٢ ٤٠ ٤٠ ٢٣٢
6 طرح كمك به عمران مناطق نفتخيز   ١ ٣٥         ٣٦
٧ مديريت پژوهش و فناوري  ٧ ٩   ٣       ١٩
٨ سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت ١٤١ ٢ ١٢١ ٣٤ ١٠٦ ٥٨ ٨٤ ٥٤٦
٩ شركت ملي مناطق نفتخيز جنوب ٠ ٤ ١٢ ٥٥ ٤١٧ ٢٥٧ ٢٧٢٣ ٣٤٦٨
١٠ شركت نفت مناطق مركزي ايران ٥ ٦٥ ٣٤٢ ١٢٥ ٢٩٠ ٣٣٠ ١٠٠ ١٢٥٧
١١ مديريت بهداشت ، ايمني  و محيط زيست  ٤ ٢٠ ٦ ٥       ٣٥
  جمع كل ٢١٧ ٢٨٤ ١١٦١ ٨٤٥ ٢٠٣٧ ١٨١٥ ٤٣٢٩ ١٠٦٨٨

+ نوشته شده در  پنجشنبه دوم تیر ۱۳۹۰ساعت 17:28  توسط مرتضي  | 

جزييات استخدام نيروي انساني در شركت هاي تابعه شركت ملي نفت ايران/ليسانسه هاي ممتاز هم بايد آزمون بده


مدير توسعه منابع انساني شركت ملي نفت ايران، سهميه بندي در نظر گرفته شده براي استخدام نيروي انساني در شركت هاي تابعه شركت ملي نفت ايران را اعلام كرد.


به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني شركت ملي نفت ايران، عباس خنيفر؛ مدير توسعه منابع انساني شركت ملي نفت ايران با اعلام اين مطلب كه مجوز جذب 4907 نفر نيروي انساني در شركت ملي نفت ايران صادر شده است، به تشريح جزييات استخدام نيروي انساني در شركت هاي تابعه شركت ملي نفت ايران پرداخت.

وي گفت: بنابر سهميه شركت ملي نفت ايران براي استخدام نيروي انساني در شركت هاي تابعه قرار شد كه 736 نفر در شركت نفت فلات قاره ايران، 375 نفر در منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس، 816 نفر در شركت ملي حفاري ايران، 1422 نفر در شركت ملي مناطق نفتخيز جنوب، 838 نفر در شركت نفت و گاز پارس، 457 نفر در شركت نفت مناطق مركزي ايران، 164 نفر در شركت پايانه هاي نفتي ايران و 99 نفر در شركت بهره برداري نفت و گاز اروندان جذب شوند.

خنيفر با اعلام اين مطلب كه كمينه مدرك تحصيلي در نظر گرفته شده براي نيروهاي تازه استخدام كارداني خواهد بود، افزود: كسب مجوز استخدام فارغ التحصيلان برتر دانشگاه آزاد نيز در سال جاري محقق شد كه گام مثبتي در جهت افزايش بهره وري در صنعت نفت به شمار مي رود.

خنيفر همچنين از جذب 121 نفر از فارغ التحصيلان مقاطع كارشناسي ارشد و دكترا در شركت ملي نفت ايران خبر داد و افزود: جذب فارغ التحصيلان ممتاز از طريق مصاحبه اي كه در بهمن و اسفند سال گذشته انجام شد، صورت گرفته است و اين روال در ارديبهشت ماه نيز ادامه پيدا كرد كه بنابر آن 434 نفر از فارغ التحصيلان ممتاز دانشگاهي در اين دو مقطع شناسايي و جهت طي مراحل گزينش، معرفي شده اند.

 فارغ التحصيلان ممتاز ليسانس هم بايد در آزمون قبول شوند

مدير توسعه منابع انساني شركت ملي نفت ايران درباره آخرين مصوبات جذب نيروي انساني نيز گفت: جذب و استخدام فارغ التحصيلان ممتاز در مقطع ليسانس بدون آزمون منتفي شده است و قرار است تمامي فارغ التحصيلان اين مقطع از طريق آزمون گزينش شوند.

وي ادامه داد: در صورت قبولي فارغ التحصيلان ممتاز اين مقطع در آزمون كتبي و شفاهي، مزاياي مخصوص ممتازين براي اين نيروها اعمال خواهد شد.

خنيفر همچنين گفت: مصوبه ديگر هيات مديره شركت ملي نفت ايران در خصوص گزينش نيروي انساني شامل استخدام قطعي نيروهايي است كه مراحل گزينش آن ها بيشتر از سه ماه به طول بينجامد.

وي توضيح داد: گزينش بايد در مدت يك ماه نتايج حاصل از بررسي جذب نيرو را اعلام بكند، پس از آن استفاده از خدمات نيروي انساني مورد نظر در شركت ملي نفت ايران صورت گرفته و در صورتي كه پس از سه ماه از سوي گزينشي پاسخي دريافت نشود، جذب و استخدام نيرو قطعي خواهد بود.


+ نوشته شده در  پنجشنبه دوم تیر ۱۳۹۰ساعت 17:16  توسط مرتضي  | 

جزييات استخدام نيروي انساني در شركت هاي تابعه شركت ملي نفت ايران

مدير توسعه منابع انساني شركت ملي نفت ايران، سهميه بندي در نظر گرفته شده براي استخدام نيروي انساني در شركت هاي تابعه شركت ملي نفت ايران را اعلام كرد. به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني شركت ملي نفت ايران، عباس خنيفر؛ مدير توسعه منابع انساني شركت ملي نفت ايران با اعلام اين مطلب كه مجوز جذب 4907 نفر نيروي انساني در شركت ملي نفت ايران صادر شده است، به تشريح جزييات استخدام نيروي انساني در شركت هاي تابعه شركت ملي نفت ايران پرداخت.

وي گفت: بنابر سهميه شركت ملي نفت ايران براي استخدام نيروي انساني در شركت هاي تابعه قرار شد كه 736 نفر در شركت نفت فلات قاره ايران، 375 نفر در منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس، 816 نفر در شركت ملي حفاري ايران، 1422 نفر در شركت ملي مناطق نفتخيز جنوب، 838 نفر در شركت نفت و گاز پارس، 457 نفر در شركت نفت مناطق مركزي ايران، 164 نفر در شركت پايانه هاي نفتي ايران و 99 نفر در شركت بهره برداري نفت و گاز اروندان جذب شوند.

خنيفر با اعلام اين مطلب كه كمينه مدرك تحصيلي در نظر گرفته شده براي نيروهاي تازه استخدام كارداني خواهد بود، افزود: كسب مجوز استخدام فارغ التحصيلان برتر دانشگاه آزاد نيز در سال جاري محقق شد كه گام مثبتي در جهت افزايش بهره وري در صنعت نفت به شمار مي رود.

خنيفر همچنين از جذب 121 نفر از فارغ التحصيلان مقاطع كارشناسي ارشد و دكترا در شركت ملي نفت ايران خبر داد و افزود: جذب فارغ التحصيلان ممتاز از طريق مصاحبه اي كه در بهمن و اسفند سال گذشته انجام شد، صورت گرفته است و اين روال در ارديبهشت ماه نيز ادامه پيدا كرد كه بنابر آن 434 نفر از فارغ التحصيلان ممتاز دانشگاهي در اين دو مقطع شناسايي و جهت طي مراحل گزينش، معرفي شده اند.

فارغ التحصيلان ممتاز ليسانس هم بايد در آزمون قبول شوند

مدير توسعه منابع انساني شركت ملي نفت ايران درباره آخرين مصوبات جذب نيروي انساني نيز گفت: جذب و استخدام فارغ التحصيلان ممتاز در مقطع ليسانس بدون آزمون منتفي شده است و قرار است تمامي فارغ التحصيلان اين مقطع از طريق آزمون گزينش شوند.

وي ادامه داد: در صورت قبولي فارغ التحصيلان ممتاز اين مقطع در آزمون كتبي و شفاهي، مزاياي مخصوص ممتازين براي اين نيروها اعمال خواهد شد.

خنيفر همچنين گفت: مصوبه ديگر هيات مديره شركت ملي نفت ايران در خصوص گزينش نيروي انساني شامل استخدام قطعي نيروهايي است كه مراحل گزينش آن ها بيشتر از سه ماه به طول بينجامد.

وي توضيح داد: گزينش بايد در مدت يك ماه نتايج حاصل از بررسي جذب نيرو را اعلام بكند، پس از آن استفاده از خدمات نيروي انساني مورد نظر در شركت ملي نفت ايران صورت گرفته و در صورتي كه پس از سه ماه از سوي گزينشي پاسخي دريافت نشود، جذب و استخدام نيرو قطعي خواهد بود.

+ نوشته شده در  پنجشنبه دوم تیر ۱۳۹۰ساعت 17:9  توسط مرتضي  | 

شرایط شرکت در جدیدترین آزمون استخدامی شرکت نفت تیر 1390

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی نفت دو شرکت ملی نفت و پالایش و پخش فرآورده های نفتی به منظور تأمین نیروی انسانی مورد نیاز خود برای خدمت در مناطق عملیاتی و خارج از کلان شهر تهران از میان واجدان شرایط مرد در مقاطع تحصیلی کاردانی و کارشناسی از طریق برگزاری آزمون های کتبی و روان شناختی، مصاحبه فنی و تخصصی، طب صنعتی و گزینش استخدام می کند.

این گزارش حاکی است شـرایط سـنی داوطلبان مقطع کاردانی ۲۶ سال (متولدان ۱/۱/۶۴ و به بعد) و مقطع کارشناسی ۳۰ سال (متولدان ۱/۱/۶۰  بعد) و حداقل معدل برای داوطلبان با مدارک تحصیلی کاردانی و کارشناسی ۱۳ است.

بنا بر این گزارش، متقاضیان استخدام می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر درباره جزئیات استخدام و تبصره های مربوط به شرایط سن، معدل، همچنین ثبت‏نام برای شرکت در آزمون استخدامی از ۸ تا ۱۷ تیرماه امسال به پایگاه اطلاع رسانی http://azmoon.nioc.ir مراجعه کنند.

همچنین به گزارش مشرق به نقل از شرکت ملی نفت ایران، عباس خنیفر؛ مدیر توسعه منابع انسانی شرکت ملی نفت ایران با اعلام این مطلب که مجوز جذب ۴۹۰۷ نفر نیروی انسانی در شرکت ملی نفت ایران صادر شده است، به تشریح جزییات استخدام نیروی انسانی در شرکت های تابعه شرکت ملی نفت ایران پرداخت.
 
وی گفت: بنابر سهمیه شرکت ملی نفت ایران برای استخدام نیروی انسانی در شرکت های تابعه قرار شد که ۷۳۶ نفر در شرکت نفت فلات قاره ایران، ۳۷۵ نفر در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، ۸۱۶ نفر در شرکت ملی حفاری ایران، ۱۴۲۲ نفر در شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، ۸۳۸ نفر در شرکت نفت و گاز پارس، ۴۵۷ نفر در شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، ۱۶۴ نفر در شرکت پایانه های نفتی ایران و ۹۹ نفر در شرکت بهره برداری نفت و گاز اروندان جذب شوند.
 
خنیفر با اعلام این مطلب که کمینه مدرک تحصیلی در نظر گرفته شده برای نیروهای تازه استخدام کاردانی خواهد بود، افزود: کسب مجوز استخدام فارغ التحصیلان برتر دانشگاه آزاد نیز در سال جاری محقق شد که گام مثبتی در جهت افزایش بهره وری در صنعت نفت به شمار می رود.
 
خنیفر همچنین از جذب ۱۲۱ نفر از فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در شرکت ملی نفت ایران خبر داد و افزود: جذب فارغ التحصیلان ممتاز از طریق مصاحبه ای که در بهمن و اسفند سال گذشته انجام شد، صورت گرفته است و این روال در اردیبهشت ماه نیز ادامه پیدا کرد که بنابر آن ۴۳۴ نفر از فارغ التحصیلان ممتاز دانشگاهی در این دو مقطع شناسایی و جهت طی مراحل گزینش، معرفی شده اند.

+ نوشته شده در  پنجشنبه دوم تیر ۱۳۹۰ساعت 16:50  توسط مرتضي  | 

مناطق نفت خیز جنوب در یک نگاه

تاریخچه و وضعیت ساختاری مناطق نفت خیز جنوب به عنوان زادگاه صنعت نفت در ایران، پس از حفر نخستین چاه نفتی خاورمیانه در مسجدسلیمان در سال 1287 هجری خورشیدی تا کنون، کانون تحول و توسعه فناوری‌های جدید به منظور استخراج و تولید نفت و گاز بوده است.

این تحولات پس از پیروزی انقلاب اسلامی و خلع ید از پیمانکاران و کارشناسان خارجی بسیار برجسته است.مناطق نفت خیز جنوب تا قبل از پیروزی انقلاب، توسط دو شرکت خاص خدمات نفتایران مشهور به اسکو و شرکت خدمات غیرصنعتی اداره می‌شد.پس از انقلاب و آغاز جنگ تحمیلی مدیریت مناطق نفت خیز در شرکت ملی نفت ایران تشکیل شد و راهبری عملیات تولید از این مناطق را بر عهده گرفت.این مدیریت پس از جنگ به مدیریت تولید مناطق خشکی تغییر نام داد و حوزه فعالیت آن کل کشور را در بر گرفت.سرانجام در سال 1379 با توجه به سیاست‌ها و برنامه‌های وزارت نفت مبنی بر ایجاد تغییر و تحول در نحوه اداره فعالیت‌ها ساختار سازمانی مناطق نفت خیز جنوب بررسی و شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب شامل یک ستاد مرکزی و 9 شرکت فرعی شکل گرفت.این شرکت با بیش از 50 میدان هیدروکربوری بزرگ و کوچک در محدوده‌ای به وسعت افزون بر 400 هزار کیلومتر مربع از استان بوشهر تا شمال استان خوزستان بیش از 80 درصد نفت خام کشور را تولید می‌کند.در این قلمرو وسیع نفتی میدان های بزرگی همچون اهواز آسماری، گچساران، مارون، کرنج و پارسی قرار دارند.در سال های اخیر با تغییر رویکرد وزارت نفت بار دیگر شاهد به کارگیری دانش و تخصص کارشناسان مناطق نفت خیز جنوب در زمینه مطالعه و توسعه میدان ها و مخازن نفت و گاز هستیم.هم اکنون توسعه میدان‌های نفتی کبود، منصورآباد، گچساران کرنج و پازنان و میدان‌های گازی مارون خامی، خلیج آغاجاری، پازنان و کرنج خامی، بی‌بی‌حکیمه، کارون بنگستان، قلعه‌نار بنگستان، میلاتون و رگ سفید در دست اقدام است.

شرکت‌های بهره‌برداری نفت و گاز تابع

شرکت های تابع بهره‌ بردار مناطق نفت خیز جنوب بر اساس موقعیت جغرافیایی و میدان های اصلی تحت اختیار به این شرح نامگذاری شده و فعالیت می‌کنند:

شرکت بهره‌برداری نفت و گاز کارون:

شرکت بهره‌برداری نفت و گاز کارون با مرکزیت اهواز مسئولیت راهبری و تولید نفت، گاز و مایعات گازی از میدان های واقع در شهرستان اهواز را عهده‌دار است. مجموعه نفت خام تولیدی این شرکت به طور متوسط روزانه افزون بر یک میلیون و 20 هزار بشکه است. بزرگ ترین میدان نفت خام ایران اهواز آسماری و بنگستان در حوزه عملیات این شرکت قرار دارد.شرکت بهره‌برداری نفت و گاز کارون افزون بر 500 هزار بشکه در روز خوراک نفت خام پالایشگاه های آبادان، تهران و تبریز را تأمین می کند و مابقی تولید خود را به مقصد پایانه صادراتی خارگ ارسال می‌ دارد.علاوه بر این تولید روزانه 50 هزار بشکه ان.جی.ال، کارون را به یکی از عمده‌ منابع تامین‌کننده خوراک صنایع پتروشیمی ماهشهر و بندرامام مبدل ساخته است.

شرکت ‌بهره‌برداری نفت و گاز مارون

شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مارون بهره‌برداری و استحصال نفت‌خام و گاز از میدان های نفتی غرب رودخانه مارون (جراحی) شامل میدان های مارون، کوپال و شادگان را عهده‌دار است.نفت‌خام تولیدی این شرکت به میزان 620 هزار بشکه در روز است. عمده تولید نفت خام مارون به پالایشگاه نفت اصفهان ارسال و مابقی به پایانه صادراتی خارگ انتقال می‌یابد.وجود بزرگترین تاسیسات تزریق گاز ایران و تاکید بر تولید صیانتی و همچنین راهبری میدان ها و مخازنی که از نظر پیچیدگی سرآمد مخازن نفتی دنیاست، مارون را به میدان آزمون مهارت ها و تخصص های گوناگون مرتبط با نفت و گاز تبدیل کرده است.

شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران

شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران بهره‌برداری از میدان های پراکنده‌ای از جمله گچساران، بی‌بی‌حکیمه، سیاهمکان، رگ‌سفید، پازنان، منصورآباد و نرگسی را به عهده دارد. واقع شدن این میدان‌ها در استان های کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، فارس و بوشهر از یک سو و قرار گرفتن تلمبه‌خانه گوره و منیفولد بزرگ نفت خام صادراتی ایران در حوزه عملیات این شرکت از سوی دیگر، گچساران را به عنوان یک شرکت مهم در عرصه تولید و صدور نفت خام قرار داده است.این شرکت روزانه افزون بر 750 هزار بشکه نفت خام یک میلیارد و 470 میلیون فوت مکعب گاز خشک و 60 هزار بشکه مایعات گازی از نوع نفتا تولید می‌کند.

شرکت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری:

شرکت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری با مرکزیت شهرستان امیدیه، راهبری عملیات تولید از 7 میدان نفت و گاز آغاجاری، کرنج، پارسی، رامشیر، پازنان، رگ‌سفید و بخشی از میدان مارون واقع در جنوب شرق استان خوزستان را عهده‌دار است.این شرکت روزانه افزون بر 730 هزار بشکه نفت‌خام سبک و سنگین تولید می‌کند که بخشی از آن به مصرف خوراک پالایشگاه اصفهان رسیده و مابقی آن به خارگ ارسال می‌شود.تولید گاز و گازمایع در آغاجاری شامل روزانه حدود 785 میلیون فوت مکعب گاز خشک، 30 هزار بشکه گازمایع و 7 هزار بشکه نفتاست که بخش عمده گاز تولیدی در مخازن، تزریق و گازمایع به پتروشیمی بندرامام و نفتای تولیدی به پتروشیمی بوعلی ارسال می‌شود.

شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مسجدسلیمان:

منطقه مسجدسلیمان با یکصدسال قدمت در زمینه اکتشاف و تولید نفت خام دروازه ورود شرکت‌های نفتی جهان به خاورمیانه بود.شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مسجدسلیمان همزمان با تشکیل شرکت های بهره‌برداری فرعی، با پیوستن چهار ناحیه نفت خیز لب‌سفید، قلعه‌نار، هفتکل و نفت‌سفید، تشکیل و در عمل راهبری و بهره‌برداری از میدان های نفت و گاز مناطق نفت خیز جنوب واقع در شمال خوزستان را عهده‌دار شد.این شرکت با سقف مجاز تولید 120 هزار بشکه در روز، تولید صیانتی از مخازن مسجدسلیمان، پرسیاه، عنبل، کارون، ذیلایی، نفت‌سفید، هفتکل، قلعه‌نار، کبود و لب‌سفید را به عهده دارد.شرکت نفت و گاز مسجدسلیمان روزانه 195 میلیون فوت‌مکعب گاز ترش از مخزن ژوراسیک تولید و پس از نم‌زدایی به مقصد پتروشیمی ماهشهر ارسال می‌کند؛ علاوه براین روزانه 17 میلیون و 300 هزار فوت مکعب گاز همراه از مخزن ذیلایی و 20 میلیون فوت مکعب گاز از مخزن بنگستان لب‌سفید در حوزه عملیاتی این شرکت تولید می‌شود.

شرکت‌های تخصصی تابع مناطق نفت خیز جنوب:

شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب به عنوان بزرگترین شرکت وابسته به شرکت ملی نفت ایران، از ابتدای سال 1383 با اعمال بخش دیگری از تغییرات ساختاری با هدف ایجاد بنگاه های اقتصادی ، چهار شرکت خدماتی را با بازنگری در بخش هایی از مدیریت ها و ادارات ستادی مناطق نفت خیز جنوب تشکیل داد.

شرکت خدمات مهندسی و تجهیزات صنعتی توربین جنوب:

این شرکت وظایف مربوط به تعمیر و نگهداری تاسیسات، تجهیزات و ماشین‌آلات با قدرت بیش از 4 هزار اسب‌ بخار و تعمیرات دوره‌ای توربین‌های گازی مختلف و مورداستفاده صنعت نفت را به عهده دارد. اداره و راهبری کارگاه مرکزی، اهواز، آغاجاری و گچساران، از دیگر وظایف این شرکت است.

شرکت پیراحفاری ایران:

انجام عملیات تعمیر و تکمیل چاه های نفت و گاز با استفاده از دکل‌ها و ماشین‌آلات و دستگاه های ویژه و انجام عملیات تعمیر، ترمیم و مانده‌یابی، بازسازی و تکمیل تجهیزات سرچاهی و درون چاهی با استفاده از دستگاه لوله‌مغزی سیار از مهمترین فعالیت‌های این شرکت است.

شرکت خدمات ترابری و پشتیبانی نفت:

شرکت خدمات ترابری و پشتیبانی نفت با برخورداری از سرمایه‌ای از ناوگان وسیع و گسترده و متنوع حمل و نقل زمینی و ماشین‌آلات سیار و ساختمانی در بخش‌های حمل و نقل سبک درون شهری و برون شهری، حمل و نقل سنگین، عملیات ویژه حفاری شامل: جابه جایی دکل، حمل مواد سوختی و شیمیایی و لوله‌های جداری به دکل‌های حفاری در بخش‌های عملیاتی، خدماتی، پروژه‌ای و صیانتی منابع نفتی فعالیت دارد.

شرکت خدمات رفاهی نفت:

برنامه‌ریزی و اجرای فعالیت‌های غیرصنعتی، از جمله ارائه خدمات رفاهی، فرهنگی، هنری، ورزشی، تعمیرات و نگهداری ساختمان های اداری، منازل مسکونی، تاسیسات فرهنگی- ورزشی، کتابخانه، امورمسافرت و ارائه خدمات رفاهی به کارکنان و خانواده‌های آنان و همچنین احداث، توسعه، بهسازی و نگهداشت فضای سبز ادارات و واحدهای مسکونی به منظور دستیابی به اهداف متعالی سازمان، خلاصه‌ای از عملیات اجرایی این شرکت به شمار می‌رود.اکنون فعالیت شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب به عنوان بزرگ‌ترین شرکت تابع شرکت ملی نفت ایران با تلاش کارشناسان و متخصصان خود و بهره‌گیری از فناوری‌های نوین، مبتنی بر استانداردهای نظام مدیریت و کیفیت، مدیریت زیست‌محیطی و ایمنی است.تردیدی نیست که عملکرد این شرکت در افزایش ظرفیت‌سازی تولید نفت و گاز در سال‌های اخیر افق روشنی را برای رسیدن به اهداف شرکت ملی نفت ایران برای تامین انرژی کشور ترسیم می‌کند.هم اکنون رونق اقتصادی کشورها، نیازمند منابع انرژی است و نفت و گاز به عنوان ارزان‌ترین و رایج ترین منابع انرژی تجدیدناپذیر در جهان به عنوان خوراک اولیه بسیاری از صنایع، منشا تولید محصولات و فرآورده های ارزشمند محسوب می شود.

مدیریت یکپارچه منابع هیدروکربوری

ایران دومین کشور دارنده ذخایر گاز و چهارمین دارنده ذخایر نفت جهان است؛ از سوی دیگر یکی از محورهای اساسی توسعه کشور با ملاحظه سند چشم انداز 20 ساله نظام، توسعه انرژی و اجرای پروژ ه های نفت، گاز و پتروشیمی است.تبیین این نقش و جایگاه، به زمینه ها و اهرم هایی نیازمند است که اجرای صحیح پروژه های صنعت نفت و طراحی و مدیریت یکپارچه آنها راهکاری اساسی محسوب می شود.با توجه به روند کاهشی نرخ جانشینی اکتشاف های جدید با ذخایر نفتی تولیدی شناخته شده، افزایش بازیافت از ذخایر موجود مسئله ای اساسی در کشورهای تولید کننده نفت دنیا محسوب می شود.شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب با بیش از 50 میدان هیدروکربوری بزرگ و کوچک در جنوب غربی ایران، بزرگ ترین شرکت تابع شرکت ملی نفت ایران و عمده ترین تولید کننده نفت و گاز کشور محسوب می شود.تولید مناطق نفت خیز جنوب هم اکنون افزون بر سه میلیون و 200 هزار بشکه در روز است که بیش از 80 درصد نفت تولیدی کشور در دریا و خشکی را تشکیل می دهد. همچنین در این شرکت روزانه 115 میلیون مترمکعب گاز غنی تولید می شود با توسعه میدان های جدید و افزایش ضریب بازیافت مخازن این رقم افزایش می یابد.متوسط ضریب مورد انتظار برداشت از مجموعه مخازن نفتی کشور حدود 27 درصد است، اگرچه ضریب برداشت از مخازن نفت با توجه به شرایط خاص هر مخزن متفاوت است، اما این عدد برای حدود 44 مخزن نفت مناطق نفت‌خیز جنوب حدود 28 درصد است.از نظر کارشناسان، ضریب بازیافت دسته‌بندی‌های متعددی دارد که هنگام مقایسه، باید مدنظر قرار گیرند، ضمن آن که حتی در مورد گروهی از مخازن باید توجه داشت که ضریب بازیافت در محدوده وسیعی تغییر می کند؛ بنابراین باید حداکثر، حداقل و متوسط آن، مقایسه شود.تولید اولیه از یک مخزن نفتی توسط انرژی اولیه که در مخزن موجود است، صورت می گیرد که پس از مدتی انرژی مخزن کاهش می یابد و ادامه تولید از مخزن صیانتی نمی شود، در این مرحله برای تولید بیشتر باید با شیوه های دیگری مانند برداشت ثانویه، انرژی مخزن را از خارج مخزن تامین کرد.در این زمینه، هر مخزن بسته به سیال و نوع سنگ مخزن ونیز نوع رانش نفت در مخزن شیوه خاصی برای ازدیاد برداشت دارد؛ برای مثال تزریق گاز یا تزریق متناوب آب و گاز توسط ویژگی های فیزیکی سنگ مخزن، نوع رانش نفت و خصوصیات سیالات موجود در مخزن کنترل می شوند، از این رو روش های به کار گرفته شده در سایر کشورهای نفت خیز را نمی توان به طور مستقیم بر روی مخازن کشور به کار برد و باید تحقیقات در سطوح علمی و عملی بر روی مخازن انجام شود.مدیریت یکپارچه منابع هیدروکربوری که از اولویت های برنامه های مناطق نفت‌خیز جنوب است، با هدف تولید صیانتی نفت و گاز، افزایش بازیافت نهایی، تولید نکردن گاز از کلاهک مخازن نفتی، رعایت تناسب تولید از بخش های مختلف یک مخزن و تولید متعادل و همزمان از مخازنی که شبکه آبده مشترکی دارند، اجرا می شود، اکنون به طور عمده با اجرای طرح های تزریق گاز غیر امتزاجی به دست می آید، ولی بزرگ‌ترین پروژه تزریق امتزاجی گاز در رامشیر از نظر تئوریک دورنمای بهتری را در این زمینه ارائه می دهد.پروژه های تحقیقاتی برای به کارگیری روش های جدید مطابق با فناوری روزآمد از جمله روش های نوین حفاری، تزریق دی اکسید کربن و استفاده از نانوتکنولوژی و بهینه سازی پروژه های موجود نیز در دست بررسی است که در صورت کسب نتیجه مطلوب، کاربردی خواهند شد.افزون بر این به طور طبیعی مقدار زیادی گاز به صورت محلول در نفت خام وجود دارد که به شکل گاز همراه نفت استخراج می شود تا سال های پایانی دهه 40 شمسی، بیشتر این گاز سوزانده می شد. برنامه جمع آوری گازهای همراه با انتقال مراحل اول تفکیک واحدهای بهره برداری اهواز، مارون و آغاجاری آغاز شد و در عمل تا سال 1357 حدود 20درصد از گازهای همراه جمع آوری می شد.ارقام گازهای سوزانده شده نسبت به گازهای تولیدی در سال 65 نشان می دهد حدود 58 درصد، به دلیل نبود تاسیسات جمع آوری سوزانده شد ،این در حالی است که ارقام مشابه سال 83 بیانگر کاهش 27 درصدی سوزاندن گازهای همراه است. مناطق نفت خیز جنوب با اجرای پروژه های در دست اقدام در نظر دارد نسبت گاز سوزانده شده به گاز تولید شده را به زیر 3 درصد برساند.هر یک درصد افزایش ضریب بازیافت نفت در مخازن نفتی ایران به تولید حدود 5 میلیارد بشکه نفت اضافه منجر خواهد شد و افزایش 5درصدی برداشت از مخازن معادل کشف یک مخزن جدید است.هم اکنون بیش از 95 درصد گازهای همراه جمع آوری می شود که برای جمع‌آوری گازهای باقیمانده پنج پروژه دیگر عملیاتی شده است.مجموع اعتبار در نظر گرفته شده برای این پروژه‌ها، دوهزار میلیارد ریال است که با تکمیل آنها، روزانه 100 میلیون فوت مکعب گاز جمع‌آوری، فشارافزایی و تزریق می‌شود.مناطق نفت‌خیز جنوب با هدف کاهش گازهای سوزانده شده، تامین بخشی از گازهای مورد نیاز برای تزریق در میدان های نفتی و همچنین حفظ محیط زیست، طرح جلوگیری از سوزاندن گازهای همرا نفت را در دست اجرا دارد که با اجرای این پروژه‌ها تا سال 1390 تمام گازهای باقی‌مانده نیز جمع آوری خواهد شد.ازدیاد برداشت نفت از مخازن نفتی به صورت گاز و گاز مایع و افزایش بهره دهی چاه ها، استحصال مایعات گازی و تامین خوراک مجتمع های پتروشیمی و جلوگیری از آلودگی محیط زیست از جمله مزیت های طرح جمع آوری گازهای همراه نفت است.مطالعات مهندسی مخازن نشان می دهد که مخازن گازی 9 گانه این شرکت شامل مارون خامی، کارون، بنگستان، بی بی حکیمه خامی، خلیج آغاجاری، رگ سفید خامی، پازنان خامی، کرنج خامی، میلاتون و قلعه نار خامی دارای قابلیت تولید گاز سبک به میزان 800 میلیون فوت مکعب در روز و مایعات گازی به میزان 120 هزار بشکه در روز است که به منظور تامین بخشی از گازهای مورد نیاز تزریق در میدان های نفتی، همچنین استحصال مایعات گازی، طرح توسعه مخازن گازی اجرایی شده که در آینده نزدیک شاهد نتایج چشمگیر آن خواهیم بود.نگاهی گذرا به پروژه های توسعه ای در مناطق نفت خیز جنوب بیانگر آن است که این شرکت در اجرای برنامه های توسعه، کارنامه بسیار درخشانی دارد.تدوین و اجرای برنامه های تولید نفت خام، گاز و گاز طبیعی مایع بر اساس سیاست کلی شرکت ملی نفت ایران، تدوین دستورعمل های فنی و تخصصی، مطالعه میدان ها و صیانت از مخازن، نظارت براجرای برنامه های بهره برداری نفت، گاز و گاز مایع، تولید صیانتی از مخازن بر اساس برنامه ریزی مصوب تولید نفت، گاز و گاز مایع، نگهداری تاسیسات تولید و برنامه ریزی برای ارتقای سطح فناوری و ایمن سازی و هدایت عملیات تولید نفت و گاز با هدف حفظ محیط زیست، کارکردهای این شرکت در چارچوب برنامه توسعه محسوب می شود.

+ نوشته شده در  چهارشنبه یکم تیر ۱۳۹۰ساعت 23:49  توسط مرتضي  | 

سامانه آزمون استخدامي شركت ملي نفت ايران آغاز به كار كرد

با آغاز به كار سايت اطلاع‌رساني آزمون استخدامي شركت ملي نفت ايران، از روز دوشنبه (30 خرداد) شرايط جذب نيروهاي مورد نياز اين شركت در مناطق عملياتي، محروم و خارج از كلانشهر تهران اعلام خواهد شد.به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني وزارت نفت(MOP)، به منظور تامين نيروي انساني مورد نياز جهت خدمت در مناطق عملياتي، محروم و خارج از كلانشهر تهران، شركت ملي نفت ايران، از بين واجدين شرايط (صرفا مرد) در مقاطع تحصيلي كارداني و كارشناسي اقدام به جذب نيروي انساني خواهد كرد.

نيروي انساني مورد نياز در رشته‌هاي مختلف ازجمله مهندسي نفت، شيمي، صنايع ، مكانيك، كامپيوتر، عمران و مديريت از طريق برگزاري آزمون‌هاي كتبي و روانشناختي، مصاحبه فني – تخصصي، طب صنعتي و گزينش انتخاب مي‌شود.

علاقه‌مندان مي‌توانند براي كسب اطلاعات بيشتر به سايت اطلاع‌رساني آزمون استخدامي شركت ملي نفت به نشاني
http://azmoon.nioc.ir  مراجعه كنند.

براساس اين گزارش، با راه‌اندازي اين سامانه  واجدين شرايط مي‌توانند مشخصات خود را درآن ثبت كرده و پس از بازنگري بر روي مسائلي چون شرايط سني و شرايط مدرك تحصيلي از نظر موارد مختلف مانند معدل، دانش آموختگان مورد نظر جذب خواهند شد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه یکم تیر ۱۳۹۰ساعت 8:37  توسط مرتضي  | 

ثبت‌نام آزمون استخدامي نفت و پالايش و پخش از 8 تير آغاز مي شود

رشته‌هاي مد نظر براي آزمون استخدامي شركت ملي نفت و شركت ملي پالايش و پخش فرآورده‌هاي نفتي در دو سطح كارداني و كارشناسي با هدف جذب نيروي انساني مورد نياز در مناطق عملياتي و خارج از كلانشهر تهران اعلام شد.به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني وزارت نفت(MOP)، براين اساس ثبت‌نام واجدين شرايط از هشتم تير ماه آغاز مي‌شود و تا 17 تير ادامه خواهد داشت.

شركت ملي نفت ايران و شركت ملي پالايش و پخش فرآورده‌هاي نفتي به‌منظورتأمين نيروي انساني مورد نياز خود جهت خدمت در مناطق عملياتي و خارج از كلانشهر تهران از بين واجدين شرايط ذكور (صرفاً داوطلبان مرد) در مقاطع تحصيلي كارداني و كارشناسي از طريق برگزاري آزمون هاي كتبي و روانشناختي (شغلي)، مصاحبه فني/ تخصصي، طب صنعتي و گزينش استخدام مي‌كند.

براساس اين آگهي استخدامي، حداكثر سن براي داوطلبان مقطع كارداني 26 سال (متولدين 1/1/64 و به بعد) و كارشناسي30 سال (متولدين 1/1/60 و به بعد) است.

همچنين حداقل معدل براي داوطلبان با مدارك تحصيلي كارداني و كارشناسي 13 اعلام شده و متقاضيان استخدام مي‌توانند جهت كسب اطلاعات بيشتر در خصوص جزئيات استخدام و تبصره‌هاي مربوط به شرايط سن، معدل و همچنين ثبت‏‌نام جهت شركت در آزمون استخدامي از تاريخ 8/4/90 لغايت 17/4/90 به پايگاه اينترنتي http://azmoon.nioc.ir مراجعه كنند.

+ نوشته شده در  چهارشنبه یکم تیر ۱۳۹۰ساعت 8:34  توسط مرتضي  | 

استخدام در شركت ملي نفت ايران و شركت ملي پالايش و پخش

استخدام در شركت ملي نفت ايران و شركت ملي پالايش و پخش
شركت ملي نفت ايران و شركت ملي پالايش و پخش به منظور تامين نيروي انساني مورد نياز خود درمناطق عملياتي و خارج از شهر تهران استخدام مي‌كند.
به گزارش‌خبرنگار بازاركار، شركت ملي نفت ايران و شركت ملي پالايش و پخش ازميان واجدين شرايط مرد از طريق برگزاري‌آزمون هاي‌كتبي و روانشناختي (شغلي) ،مصاحبه فني، تخصصي و طب صنعتي‌گزينش و استخدام مي نمايد.
براين اساس از دارندگان مدرك تحصيلي كارداني در رشته هاي مديريت، فني صنايع ، مكانيك ، برق ، شيمي ، آمار،حسابداري و كارشناسي در رشته هاي مهندسي نفت ، مهندسي شيمي ،مهندسي مكانيك،مهندسي برق، مهندسي صنايع ،مهندسي عمران،مهندسي مواد،مهندسي كامپيوتر،مهندسي ايمني ،مهندسي دريا، مهندسي هوانوردي ،مديريت، علوم اجتماعي ،روانشناسي ،شيمي ،حسابداري ،زمين شناسي ،مهندسي محيط زيست ، حقوق،بهداشت حرفه اي ، علوم ارتباطات اجتماعي ،آمار، علوم تغذيه دعوت به همكاري مي شود.
حداكثر سن براي داوطلبان مقطع كارداني 26 سال (متولدين 64/1/1 به بعد) و كارشناسي 30 سال (متولدين 60/1/1 به بعد ) مي باشد.
همچنين حداقل معدل براي داوطلبان بامدرك تحصيلي كارداني و كارشناسي 13 مي باشد.
كليه داوطلبان بومي از امتيازات ويژه استاني مربوطه برخوردار خواهند بود.
بنا بر این گزارش، متقاضیان استخدام می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر درباره جزئیات استخدام و تبصره های مربوط به شرایط سن، معدل، همچنین ثبت‏نام برای شرکت در آزمون استخدامی از 8 تا 17 تیرماه امسال به پایگاه اطلاع رسانی http://azmoon.nioc.ir مراجعه کنند.

+ نوشته شده در  سه شنبه سی و یکم خرداد ۱۳۹۰ساعت 23:30  توسط مرتضي  | 

استخدام وزارت نفت در سال 90

استخدام وزارت نفت در سال 90

مدير توسعه منابع انساني شركت ملي نفت ايران، سهميه بندي در نظر گرفته شده براي استخدام نيروي انساني در شركت هاي تابعه شركت ملي نفت ايران را اعلام كرد.


به گزارش روابط عمومی شرکت ملی نفت دو شرکت ملی نفت و پالایش و پخش فرآورده های نفتی به منظور تأمین نیروی انسانی مورد نیاز خود برای خدمت در مناطق عملیاتی و خارج از کلان شهر تهران از میان واجدان شرایط مرد در مقاطع تحصیلی کاردانی و کارشناسی از طریق برگزاری آزمون های کتبی و روان شناختی، مصاحبه فنی و تخصصی، طب صنعتی و گزینش استخدام می کند.

این گزارش حاکی است شـرایط سـنی داوطلبان مقطع کاردانی 26 سال (متولدان 1/1/64 و به بعد) و مقطع کارشناسی 30 سال (متولدان 1/1/60  بعد) و حداقل معدل برای داوطلبان با مدارک تحصیلی کاردانی و کارشناسی 13 است.

بنا بر این گزارش، متقاضیان استخدام می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر درباره جزئیات استخدام و تبصره های مربوط به شرایط سن، معدل، همچنین ثبت‏نام برای شرکت در آزمون استخدامی از 8 تا 17 تیرماه امسال به پایگاه اطلاع رسانی http://azmoon.nioc.ir مراجعه کنند.

همچنین به گزارش مشرق به نقل از شركت ملي نفت ايران، عباس خنيفر؛ مدير توسعه منابع انساني شركت ملي نفت ايران با اعلام اين مطلب كه مجوز جذب 4907 نفر نيروي انساني در شركت ملي نفت ايران صادر شده است، به تشريح جزييات استخدام نيروي انساني در شركت هاي تابعه شركت ملي نفت ايران پرداخت.

وي گفت: بنابر سهميه شركت ملي نفت ايران براي استخدام نيروي انساني در شركت هاي تابعه قرار شد كه 736 نفر در شركت نفت فلات قاره ايران، 375 نفر در منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس، 816 نفر در شركت ملي حفاري ايران، 1422 نفر در شركت ملي مناطق نفتخيز جنوب، 838 نفر در شركت نفت و گاز پارس، 457 نفر در شركت نفت مناطق مركزي ايران، 164 نفر در شركت پايانه هاي نفتي ايران و 99 نفر در شركت بهره برداري نفت و گاز اروندان جذب شوند.

خنيفر با اعلام اين مطلب كه كمينه مدرك تحصيلي در نظر گرفته شده براي نيروهاي تازه استخدام كارداني خواهد بود، افزود: كسب مجوز استخدام فارغ التحصيلان برتر دانشگاه آزاد نيز در سال جاري محقق شد كه گام مثبتي در جهت افزايش بهره وري در صنعت نفت به شمار مي رود.

خنيفر همچنين از جذب 121 نفر از فارغ التحصيلان مقاطع كارشناسي ارشد و دكترا در شركت ملي نفت ايران خبر داد و افزود: جذب فارغ التحصيلان ممتاز از طريق مصاحبه اي كه در بهمن و اسفند سال گذشته انجام شد، صورت گرفته است و اين روال در ارديبهشت ماه نيز ادامه پيدا كرد كه بنابر آن 434 نفر از فارغ التحصيلان ممتاز دانشگاهي در اين دو مقطع شناسايي و جهت طي مراحل گزينش، معرفي شده اند.

توقف طرح جذب فارغ التحصيلان ممتاز ليسانس بدون آزمون

مدير توسعه منابع انساني شركت ملي نفت ايران درباره آخرين مصوبات جذب نيروي انساني نيز گفت: جذب و استخدام فارغ التحصيلان ممتاز در مقطع ليسانس بدون آزمون منتفي شده است و قرار است تمامي فارغ التحصيلان اين مقطع از طريق آزمون گزينش شوند.

وي ادامه داد: در صورت قبولي فارغ التحصيلان ممتاز اين مقطع در آزمون كتبي و شفاهي، مزاياي مخصوص ممتازين براي اين نيروها اعمال خواهد شد.

خنيفر همچنين گفت: مصوبه ديگر هيات مديره شركت ملي نفت ايران در خصوص گزينش نيروي انساني شامل استخدام قطعي نيروهايي است كه مراحل گزينش آن ها بيشتر از سه ماه به طول بينجامد.

وي توضيح داد: گزينش بايد در مدت يك ماه نتايج حاصل از بررسي جذب نيرو را اعلام بكند، پس از آن استفاده از خدمات نيروي انساني مورد نظر در شركت ملي نفت ايران صورت گرفته و در صورتي كه پس از سه ماه از سوي گزينشي پاسخي دريافت نشود، جذب و استخدام نيرو قطعي خواهد بود.

+ نوشته شده در  سه شنبه سی و یکم خرداد ۱۳۹۰ساعت 17:5  توسط مرتضي  | 

ازمون استخدامی شرکت نفت سال 1390

استخدام ۳۷۰۰ نفر نیروی جدید در شرکت‌های ملی نفت و گاز ایران سال ۹۰  www.nice2fun.com

معاون توسعه منابع انسانی و مدیریت وزیر نفت از جذب ۱۷۰۰ نیروی جدید در شرکت ملی گاز و حدود ۲۰۰۰ نفر در شرکت ملی نفت ایران در سال آینده خبر داد.
به گزارش خبرنگار شانا، دکتر سیدعلیرضا میرمحمدصادقی در همایش هیئت مرکزی گزینش وزارت نفت و هسته های تابعه آن که به مناسبت بیست و هشتمین سالگرد فرمان امام خمینی (ره) مبنی بر تشکیل گزینش برگزار شد، افزود: هم اکنون ۴ هزار مدیر (گرید بالاتر از ۱۷) در سطح صنعت نفت فعال هستند که در پنج سال آینده ۵۰ درصد آنها بازنشسته می شوند.
وی همچنین متوسط سنی ۹۱ درصد نیروی رسمی وزارت نفت را ۴۳ سال اعلام کرد و گفت: از آغاز امسال تا کنون در صنعت نفت ۲۸۵۰ نفر جذب و ۲۹۰۰ نفر ترخیص شده اند.
میرمحمد صادقی از راه اندازی سایت ممتازان در وزارت نفت خبر داد و اظهار داشت: از ابتدای امسال تا کنون ۴ هزار نفر از نخبگان ممتاز دانشگاهی با معدل بالای ۱۶ در این سایت ثبت نام

.

+ نوشته شده در  سه شنبه سی و یکم خرداد ۱۳۹۰ساعت 16:58  توسط مرتضي  | 

سوالات عمومی آزمون استخدامی شرکت ملی نفت

سوالات عمومی آزمون استخدامی شرکت ملی نفت این سوالات شامل زبان انگلیسی- ادبیات فارسی- كامپیوتر می باشد. 1-سوالات زبان انگلیسی مربوط به آزمونهای استخدامی شرکت ملی نفت و شرکتهای تابع با پاسخنامه 2-سوالات زبان و ادبیات فارسی مربوط به آزمونهای استخدامی شرکت ملی نفت و شرکتهای تابع با پاسخنامه 3-سوالات کامپیوتر مربوط به آزمونهای استخدامی شرکت ملی نفت و شرکتهای تابع با پاسخنامه همراه سوالات فوق که سوالات اصل آزمون استخدامی وزارت نفت می باشد سوالات زیر نیز ارسال میشود.(سوالات زیر بدون کلید می باشند.کلید سوالات منتشر نشده و در هیچ جا موجود نیست) 1-سوالات عمومی آزمون استخدامی شرکت نفت مورخ 19 تیر 88 2-سوالات عمومی آزمون استخدامی شرکت نفت مورخ 18 مرداد 87 (سری دوم) 3-سوالات عمومی آزمون استخدامی شرکت نفت مورخ 18 مرداد 87 (سری سوم) 4- 80 سوال هوش و استعداد شغلی مربوط به آزمون شرکت نفت فایل سوالات از طریق ایمیل و در مدت زمان 24 ساعت ارسال می شود در صورتی كه تمایل دارید از این سوالات را دریافت نمایید به سایت www.banksoallat.com مراجعه نمایید.و یا اینجا کلیک نمایید رمز موفقیت در تکرار، مکرار است. به علت تشابه سوالات آزمونهای استخدامی هر سال نسبت به سالهای گذشته، مطالعه نمونه سوالات سالهای گذشته می تواند راهکاری مناسب جهت افزایش اطلاعات ، مرور دانستها و آشنایی با نحوه سوالات و در نتیجه افزایش احتمال قبول شدن در آزمونهای استخدامی باشد. لذا جهت موفقیت بیشتر در آزمونهای استخدامی پیشنهاد می شود حتما نمونه سوالات سالهای قبل را مطالعه نمائید ایمیل:m.fakhr81@yahoo.com mory1360@gmail.com تلفن:09358547794 برای دریافت سوالات به سایت www.banksoallat.com مراجعه نمایید. و یا اینجا کلیک نمایید
+ نوشته شده در  دوشنبه سی ام خرداد ۱۳۹۰ساعت 0:12  توسط مرتضي  | 

استخدام مهندس در کلیه گرایش ها جهت پروژه های نفت گاز پتروشیمی

استخدام مهندس در کلیه گرایش ها جهت پروژه های نفت گاز پتروشیمی

 

استخدام مهندس در کلیه گرایش ها  باتجربه مهندسی یا راه اندازی پروژه های , نفت  گاز پتروشیمی


employmentpsk@gmail.com

+ نوشته شده در  شنبه بیست و یکم خرداد ۱۳۹۰ساعت 14:45  توسط مرتضي  | 

راهنمای آزمون استخدامی شرکت ملی نفت ایران

مـقدمـه:

شرکت ملی نفت ایران به منظورتأمین نیروی انسانی مورد نیاز خود جهت خدمت در شرکتهای نفت فلات قاره ایران (داوطلبان سراسر کشور) و نفت مناطق مرکزی (داوطلبان بومی استانهای فارس، هرمزگان، بوشهر، کرمانشاه ایلام و لرستان) از بین واجدین شرایط مرد در مقطع تحصیلی دیپلم، کاردانی، کارشناسی (لیسانس ) از طریق برگزاری آزمون کتبی، مصاحبه فنی/ تخصصی و روانشناختی ، طب صنعتی و گزینش استخدام می نماید.

مناطق عملیاتی شرکت نفت فلات قاره : جزایر خارک، لاوان، سیری، منطقه بهرگان و سکوهای بهره برداری نفت مستقر در خلیج فارس .

مناطق عملیاتی شرکت نفت مناطق مرکزی :مناطق آغار و دالان ، سروستان و سعادت آباد، دی و سفید زاخور، قشم و سرخون ، ناروکنگان ، نفت شهر، تنگ بیجار ، چشمه خوش ، دهلران و سرکان مالکوه .

تذکر 1: داوطلبان در صورت پذیرش نهایی ملزم به ارائه تعهد محضری مبنی بر 7 سال خدمت در مناطق عملیاتی  می باشند.

تذکر 2: اشتغال در شرکت نفت فلات قاره ایران به صورت اقماری(دو هفته کار در یکی از مناطق عملیاتی فوق و دو هفته استراحت) می باشد.

تذکر 3: ایاب و ذهاب کارکنان به مناطق عملیاتی شرکت نفت فلات قاره از مبادی تهران، اصفهان، شیراز و اهواز با هواپیما به عهده شرکت می باشد.

تذکر 4:اشتغال در شرکت نفت مناطق مرکزی بصورت اسکان بوده و بطور کلی تعیین محل خدمت و وضعیت اشتغال پذیرفته شدگان نهایی به عهده شرکت می باشد.

تذکر 5: در رشته های تحصیلی مقطع کارشناسی طبق دستورالعمل استخدام وزارت نفت، فارغ التحصیلان ممتاز در اولویت اول جذب قرارداشته و درصورت عدم تامین نیرو از بین این دسته ازمتقاضیان، از پذیرفته شدگان آزمون کتبی جهت انجام مصاحبه دعوت خواهد شد.

تذکر 6:کارکنان قراردادی موقت ( مدت معین) و پیمانکاری شاغل در صنعت نفت در صورت دارا بودن شرایط استخدام میتوانند بدون توجه به جنسیت ( به غیر از مقطع تحصیلی دیپلم برای خانمها ) در رشته تحصیلی مرتبط با مدرک تحصیلی در آزمون استخدامی شرکت نمایند.


الف ـ شرایط داوطلبان استخدام
1- شرایط عـمومی :
1ـ1ـ تابعیت دولت جمهوری اسلامی ایران و متدین به دین مبین اسلام و یا یکی از ادیان رسمی کشور
1ـ2ـ عدم سوء پیشینه کیفری
1ـ3ـ داشتن تندرستی و توانایی کامل جسمانی به تائید سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت (طب صنعتی)
1ـ4ـ دارا بودن کارت پایان خدمت یا معافیت دائم کامپیوتری در زمان ثبت نام
1ـ‎5ـ عدم اشتغال و تعهد به کار به صورت پیمانی، آزمایشی و رسمی در سازمانها و موسسات دولتی و مراکز وابسته به آن و همچنین عدم استخدام بصورت پیمانی یا رسمی در واحدهای تابعه صنعت نفت (شرکت ملی نفت، گاز، پتروشیمی و پالایش و پخش و شرکتهای فرعی آنها)

2- شـرایط سـنی :
حداکثر سن برای داوطلبان مقطع دیپلم 23 سال (متولدین 1/1/64 و بعد از آن)، کاردانی26 سال (متولدین 1/1/61 و بعد از آن) کارشناسی30 سال (متولدین 1/1/57 و بعد از آن) می باشد.
2-1-مدت زمان خدمت سربازی به حداکثرسن داوطلبان افزوده می شود.
2-2- مدت سابقه کار معتبر، مفید و مرتبط با مدرک تحصیلی و شغل مورد نظر(به شرط پرداخت حق بیمه)، حداکثر به میزان 5 سال به سقف سنی فوق افزوده می شود(ارائه گواهی معتبر الزامی است).
2-3- مدت زمان سابقه کار تمام وقت بصورت پیمانکاری طرف قرارداد واحدهای تابعه صنعت نفت و یا قراردادی موقت(مدت معین) به حداکثر سن افزوده می شود(ارائه گواهی های معتبر الزامی است).
2-4- شرط حداکثر سن در مورد ایثارگران با رعایت موارد ذیل افزایش می یابد:
الف -داوطلبانی که در جبهه های نبرد حق علیه باطل به طور داوطلبانه حضور داشته اند، به میزان مدت حضور در جبهه و همچنین مدت زمان بستری شدن یا استراحت پزشکی رزمندگان داوطلب دراثر مجروحیت
ب - داوطلبانی که در طول جنگ تحمیلی به اسارت دشمن بعثی و یا گروههای ضد انقلاب درآمده اند، به میزان مدت اسارت و حضور در جبهه
ج - افراد خانواده شهدا و مفقودالاثرها(همسر، فرزندان، برادروخواهر)، جانبازان و آزادگان حداکثر به میزان 5 سال
2-5- شرط حداکثر سن برای داوطلبان بومی تا سه سال قابل افزایش است.
2-6- کارمندان رسمی صنعت نفت که متقاضی تعدیل مدرک تحصیلی می باشند از شرط سنی معاف هستند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه هفدهم خرداد ۱۳۹۰ساعت 10:18  توسط مرتضي  | 

استخدام در شركت ملي نفت براي دانش آموختگان دانشگاه آزاد امکان پذير شد

استخدام در شركت ملي نفت براي دانش آموختگان دانشگاه آزاد امکان پذير شد
مدير توسعه منابع انساني شركت ملي نفت گفت: نياز شركت ملي نفت به نيروي انساني تازه نفس از طريق اتكا به دانش آموختگان ممتاز دانشگاه هاي ايران قابل تامين است؛ به همين دليل بر اساس مصوبه اخير وزارتي، دانش آموختگان دانشگاه آزاد اسلامي نيز مي توانند به استخدام شركت ملي نفت ايران درآيند.
به گزارش موج به نقل از پايگاه اطلاع رساني شركت ملي نفت ايران، عباس خنيفر مدير توسعه منابع انساني شركت ملي نفت ايران با اعلام اين خبر به تشريح چشم انداز نيروي انساني در سطح اين شركت پرداخت و گفت: شركت ملي نفت ايران به عنوان بزرگترين شركت ملي در ايران و يكي از قديمي ترين و بزرگترين توليدكنندگان منابع هيدروكربني در خاورميانه رسالت مهمي براي افزايش سطح توليد نفت و گاز دارد و به موازات، مهمترين سرمايه اش نيروي انساني شاغل در آن است.
وي افزود: به دليل اهميت نيروي انساني در روند توسعه شركت ملي نفت ايران، توجه ويژه اي به تامين و ارتقاي سطح دانش منابع انساني شده است و براي توانمند سازي انساني برنامه هاي زيادي را طراحي و آماده سازي كرده ايم.
خنيفر تصريح كرد: بر اساس برنامه هاي تدوين شده در شركت ملي نفت ايران قصد داريم در سال هاي آينده به يك صادركننده دانش تبديل شويم و براي تحقق اين هدف در تلاش هستيم تا شركت ملي نفت ايران را به سطح يك سازمان تمام عيار دانش بنيان ارتقا دهيم.
مدير منابع انساني شركت ملي نفت ايران خاطرنشان كرد: اين شركت با دارا بودن قدمت و سطح تخصص موجود درآن، استعداد تبديل شدن به يك سازمان دانش بنيان را دارد.
وي تاكيد كرد: براي تبديل شدن به يك سازمان دانش بنيان بايد سطح دانش و تخصص نيروي انساني آن ارتقا يافته و زمينه صدور دانش تخصصي از همين رهگذر حاصل شود.
خنيفر گفت: براي تحول و توسعه در عرصه سرمايه انساني شاغل در شركت ملي نفت ايران ،برنامه هاي مهمي مطالعه و طراحي شده و سند راهبردي آن نيز تدوين گشته است كه فاز نخست آن بزودي در سطح شركت ملي نفت ايران اجرايي خواهد شد.
خنيفر گفت: بر اساس برنامه استراتژيك سازماني در سطح شركت ملي نفت ايران تمامي چالش ها و فرصت هاي سازمان احصا و استراتژي ها و ارزش هاي سازمان نيز تعريف يا بازتعريف شده است.
وي در ادامه با اشاره به راه اندازي مركز ارزيابي مديران گفت: اين اقدام در سطح منطقه خاورميانه بي نظير است و تاكنون حدود 500 نفر از مديران شركت ملي نفت در اين مركز مصاحبه و ارزيابي شده اند.
وي همچنين افزود: همين روند براي نيروهاي تازه استخدام شده نيز انجام خواهد شد و نيازهاي آموزشي اين افراد نيز ارزيابي و احصا خواهد شد.

9

+ نوشته شده در  سه شنبه دهم خرداد ۱۳۹۰ساعت 8:7  توسط مرتضي  | 

مقررات اداری و استخدامی شرکت نفت

١ – معرفی

 • در نمودار سازمانی مربوط به سال ١٣٣٩ در اداره کل پرسنلی واحدی به نام اداره مقررات و رویه‎های پرسنلی
  وجود داشته که بعدها به اداره تدوین و هماهنگی مقررات اداری و استخدامی تغییر نام یافت . از سال ١٣٥٧ تا شهریور ١٣٧٩ این اداره زیر نظر مدیرامور اداری شرکت ملی نفت قرار داشت . در راستای اهداف و راهبردهای کلان صنعت نفت و باز تعریف اعمال حاکمیتی حسب موافقت وزیر وقت نفت، جایگاه این اداره ارتقاء و زیر نظر رئیس هیئت مدیره شرکت ملی نفت ایران قرارگرفت. در چند سال اخیر مسئولیت تمشیت امور آن از طرف
  رئیس هیئت مدیره ( وزیر نفت) به معاونت توسعه منابع انسانی و مدیریت تفویض گردیده است.
  این اداره مسئولیت تهیه،تدوین وپیشنهاد مقررات اداری واستخدامی کارمندان شاغل وبازنشسته با لحاظ نمودن سیاستها وخط مشی های حوزه منابع انسانی صنعت نفت، ضرورت ها ونیازمندی های شرکتهای اصلی وتابعه در ارتباط با نیروی انسانی وقوانین ومقررات موضوعه بر عهده دارد.
  اداره تدوین وهماهنگی مقررات اداری واستخدامی از دو واحد مطالعات وطرحهای راهبردی و بررسی و هماهنگی مقررات وروشها تشکیل شده است.
  واحد مطالعات وطرح‌‌های راهبردی موظف است با توجه به شرایط فعلی وآینده، مقتضیات عملیات و زمان و مکان، مقررات اداری واستخدامی حاکم بر کارکنان شاغل و بازنشسته صنعت نفت را به طور مستمر با بهره‌گیری از ظرفیت‌های قانونی بر مبنای روش‌های علمی و مطالعاتی در سطوح ملی و بین‌المللی مورد بررسی قرارداده و طرح‌‌ها و راهکارهای مناسب بر اساس اطلاعات مکتسبه با توجه به سیاست‌های بلند مدت شرکت تهیه و جهت طرح و تصویب در هیأت مدیره شرکت نفت ایران پیشنهاد نماید .
  واحد بررسی و هماهنگی مقررات و روش‌ها موظف است با بهره‌گیری از مهارتهای کارشناسان توانمند و دسترسی به علوم و فنون روز زمینه به روزرسانی، هماهنگی و یکپارچه سازی مقررات اداری و استخدامی را در اجرا فراهم آورده و با برقراری ارتباط مستمر ارکان اجرایی و کارشناسی در جریان تولید و استفاده از مقررات اداری و استخدامی، تفاسیر و تعابیر گوناگون را مرتفع وهماهنگ نماید .


   ٢ - چشم انداز

 • چشم انداز که بیان کننده وضعیت مطلوب و ممکن در افق زمانی مشخص می‎باشد. مسیر اصلی و پیش روی این اداره را مشخص می‎کند. عبارتست از :
  " دستیابی به نظام تهیه و تدوین مقررات اثربخش و کارآمد اداری و استخدامی در صنعت نفت "
  اداره تدوین مقررات با تحقق چشم‎انداز فوق، به سیستمی تبدیل می گردد:
  " برخوردار از ویژگی‎های سرعت، دقت و کیفیت و بهره‎مند از نیروی انسانی خلاق، تحول‎آفرین و نخبه که خروجی آن ( مقررات اداری و استخدامی ) در ابعاد ساختاری، فرایندی و محتوایی برخوردار از ویژگی اثربخشی و کارآیی است. "


   ٣ – اهداف

 • ١- اثربخش و کارآمد نمودن ضوابط و مقررات "نظام جذب واستخدام " نیروی انسانی.
  ٢- اثربخش و کارآمد نمودن ضوابط و مقررات "نظام حفظ و نگهداشت" نیروی انسانی.
  ٣- اثربخش و کارآمد نمودن ضوابط و مقررات "نظام بازنشستگی و خاتمه خدمت" نیروی انسانی.


   ٤ – راهبردها

 • ١- تقویت تعامل با واحد های حوزه منابع انسانی صنعت نفت وسایر بخش ها و واحد های مرتبط در فرایند تصمیم سازی.
  ٢- هماهنگی مقررات و ضوابط پیشنهادی با قوانین و مقررات موضوعه.
  ٢- ایجاد و تقویت تعامل علمی و پژوهشی با دانشگاهها و مراکز آموزشی و تحقیقاتی کشوربه منظور غنی سازی طرحهای مصوب پیشنهادی بر مبنای آخرین یافته‎های علمی.


   ٥- برنامه ها

 • ١- بررسی ضوابط استخدام، انتصابات و ترفیعات، فوق‎العاده‎ها و سایر مصادیق مقررات اداری و استخدامی.
  ٢- بررسی مقررات مرتبط با بعضی از کارکنان (ایثارگر، بورسیه، ممتاز و...) در حوزه های مختلف اداری و استخدامی.
  ٣- بررسی و پیشنهاد راهکارهای مواجهه با چالشهای اجرای قانون مدیریت خدمت کشوری در حوزه های مختلف مدیریت منابع انسانی صنعت نفت با رویکرد صیانت و خاص بودن مقررات اداری و استخدامی.
  ٤- باز نگری جامع فصول مجموعه مقررات اداری واستخدامی.
  ٥- بررسی مقررات اصلاح ساختارنیروی انسانی بر اساس قوانین ومقرات موضوعه.
  ٦- طراحی و استقرار نظام ارزیابی، کنترل و بازخورد مقررات ابلاغی در صنعت نفت.
  ٧- تقویت و افزایش تعامل با سازمان ها و دستگاه های دولتی در زمینه مقررات اداری و استخدامی وحوزه های مختلف منابع انسانی.
  برنامه های فوق به منظور عملیاتی شدن لازم است در قالب طرح و سپس پروژه تعریف و با بکارگیری راهبردها به مرحله اجرا درآید تا نهایتًا با پایان یافتن آنها، تحقق چشم انداز و اهداف حاصل شود

~

+ نوشته شده در  یکشنبه یازدهم اردیبهشت ۱۳۹۰ساعت 8:54  توسط مرتضي  |